Каталог матеріалів

Урок №111 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Розпізнавання слів, які відповідають на питання скільки?. Вправляння у читанні числових виразів

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 111

 

Тема. Розпізнавання слів, які відповідають на питання скільки. Вправляння у читанні числових виразів.

Мета: удосконалювати навичку письма; формувати уміння розпізнавати слова, які відповідають на питання скільки?, складати з ними речення; розвивати вміння правильно читати числові вирази, розгадувати ребуси; виховувати інтерес до навчання.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати вивчені букви, склади та слова з ними; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з запитаннями.

Слайд 4. Дайте відповіді на запитання.

 

Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Каліграфічна хвилинка.

Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 6. Буквений диктант.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 8. Гімнастика для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Робота зі сторінкою зошита (с.44-45)

Слайд 10. Зроби каліграфічну розминку.

Слайд 11. Допоможи Ґаджикові знайти слова, які відповідають на питання скільки? Постав біля них значок.

Слайд 12. Запиши слова, позначені значком.

Слайд 13. Яке із записаних слів називає найбільше число? Склади й запиши речення з цим словом.

Слайд 14. Фізкультхвилинка

Слайд 15. Прочитай числові вирази. Перший починай зі слова до, а другий — зі слова від. Обчисли їх результати і запиши числом і словом.

Слайд 16. Прочитай і відгадай загадку Родзинки. Підкресли слова, які відповідають на питання скільки?

Слайд 17. Склади й запиши речення зі словом-відгадкою.

Слайд 18. Розгадай ребуси Родзинки.

Слайд 19. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Робота з ребусами.

Слайд 20. Відгадай ребуси та запиши слова-відгадки.

Диктант слів-відповідей.

Слайд 21. Диктант слів-відповідей

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 22. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Все в твоїх руках».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні