Каталог матеріалів

Урок №111 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Етикетні функції займенників ти і ви

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №111. Етикетні функції займенників ти і ви

Мета: ознайомити з правилами вживання та написання займенників ви/Ви; розвивати письмове та усне зв’язне мовлення; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає правила вживання та написання займенників ви/Ви; письмово редагує текст; усвідомлює роль займенників у досягненні виразності мовлення.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Вправа Online.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Розгляньте схему. Що вам було відоме, а що нове? Доберіть до кожного пункту власні приклади.

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Прочитайте речення з листів відомих людей. Знайдіть у схемі пункт, що пояснює вживання займенників у поданих реченнях. Що вам відомо про Лесю Українку й Михайла Коцюбинського?

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Прочитайте текст. Якого правила вживання займенників він стосується? Перебудуйте текст, щоб уникнути зайвого «я».

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Запишіть речення. Прокоментуйте етикетні функції займенників. Яке речення містить комплімент? Пригадайте роль компліментів у спілкуванні. Що вам відомо про звертання до батьків, бабусь і дідусів в українських родинах? Як це прийнято у вашій родині?

Слайд 16. Розвиваємо творчість. Розглянь зображення. Склади коротку розповідь на основі побаченого, використовуючи займенники.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Вправа «Мікрофон».

Слайд 18. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”.

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні