Каталог матеріалів

Урок №110 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Розряди займенників за значенням

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №110. Розряди займенників за значенням

Мета: ознайомити із розрядами займенників; учити знаходити та визначати розряди займенники в реченнях; розвивати письмове зв’язне мовлення; вчити розв’язувати тестові завдання на відповідність; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця називає розряди займенників; знаходить та визначає розряди займенників у реченнях; усвідомлює роль займенників у досягненні виразності мовлення.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Розгляньте таблицю. Чому розряди займенників мають такі назви?

Слайд 9. Запам’ятайте.

Слайд 10. Пригадайте і запишіть 5 фразеологізмів, у складі яких є займенники. Перевірте, чи всі розуміють значення запропонованих сталих виразів. Визначте розряди займенників.

Слайд 11. Прочитайте текст. Чи згодні ви з думкою авторки? У чому вона нас переконує? Як потрібно сприймати помилку?

Слайд 12. Поясніть написання виділених слів. Визначте розряд кожного займенника з тексту.

Слайд 13. Згадайте прислів'я про помилки.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Робота в групах. Прочитайте й відредагуйте текст. Перекажіть його від імені Лінкольна. Поставте за змістом запитання, використовуючи для цього питальні займенники. Спробуйте цей текст використати як приклад для людини, що пасує перед невдачами.

Слайд 16. Перевір себе. Для кого корисна інформація? Зробіть висновки й запишіть їх.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Тестове завдання.

Слайди 18-19. Відгадайте загадку. Порахуйте кількість букв і звуків у слові-відгадці.

Слайд 20. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні