Каталог матеріалів

Урок №12 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання про рівняння і нерівності

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 12. Узагальнюємо знання про рівняння і нерівності

Мета: узагальнити й систематизувати навчальний досвід учнів відносно рівнянь і нерівностей зі змінною, способів їх розв’язування. Вдосконалювати навички позатабличного множення та ділення – усна лічба. Класифікувати записи на рівності та нерівності зі змінною. Актуалізувати поняття рівняння, «розв’язок рівняння», «розв’язати рівняння»; поняття нерівності зі змінною; розуміння способу добору числа для розв’язування рівнянь та нерівностей. Актуалізувати уміння розв’язувати рівняння на підставі правила знаходження невідомого компонента; розв’язування нерівностей зі змінною способом зведення до рівняння ( раціональний спосіб добору розв’язків нерівностей). Узагальнити способи розв’язування рівнянь на підставі властивості рівності. Актуалізувати уміння розв’язувати рівняння, в яких права частина або один з компонентів поданий числовим виразом. Вдосконалення уміння розв’язувати нерівності зі змінною. Вдосконалення уміння розв’язувати задачі. Вдосконалювати навички ділення з остачею.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. З’єднай рівняння та нерівності з їхніми розв’язками.

Слайд 11. Завдання 2. Розв’яжи рівняння, скориставшись підказками.

Слайд 12. Завдання 3. Знайди деякі розв’язки нерівностей за зразком, використавши раціональний спосіб добору.

Слайд 13. Завдання 4. Розв’яжи рівняння на основі властивості рівності.

Слайд 14. Фізкультхвилинка

Слайд 15. Завдання 5. Знайди значення першого виразу в кожній парі. Знайди значення другого виразу. Як має змінитися один із компонентів, щоб відбулася вказана зміна значення виразу? Знайди та запиши цей компонент.

Слайд 16. Завдання 6. Розв’яжи рівняння на основі властивості рівності. З’ясуй, чи можна міркувати так само, розв’язуючи нерівності.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Завдання 1. Розбий записи на дві групи. Назви кожну групу.

Слайд 19. Завдання 2. Учні мали із чисел 1, 2, 4, 6, 12, 18 вибрати число, яке є розв’язком рівняння, і числа, які є розв’язками нерівності зі змінною. Прокоментуй, як учні розв’язали рівняння та нерівність зі змінною способом добору.

Слайд 20. Завдання 3. Перевір розв’язання. Які способи розв’язання застосовано?

Слайд 21-22. Завдання 4. Прокоментуй, як розв’язано рівняння на основі властивостей рівності. Розв’яжи подані рівняння.

Слайд 23. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 24-25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні