Каталог матеріалів

Урок №11 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю пряме і переносне значення слів. розгорнутої відповіді на подане запитання

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 11. Розрізняю пряме і переносне значення слів

 

Мета: узагальнити знання про пряме і переносне значення слів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою».

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 9-10.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 11.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 12-14.  Вправа 1. Прочитай і спиши текст. Підкресли слова, вжиті в переносному значенні. З двома із них склади речення, щоб вони мали пряме значення, і запиши.

Слайд 15-16.  Вправа 2. Прочитай слова, пов’язані з країною, якою віртуально подорожувала Читалочка. З виділених букв склади назву цієї країни і запиши. Зазнач, скільки складів, букв і звуків у цьому слові.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19.  Вправа 3. Поєднай слово Франція з поданими словами. Запиши ті сполучення слів, які мають переносне значення. Утвори речення з одним із записаних сполучень і запиши.

Слайд 20-22. Вправа 4. Прочитай інформацію Читалочки про Францію. Про що ти дізнаєшся вперше? Знайди Францію на карті.

Слайд 23. Вправа 5. Спиши останнє речення з тексту про Францію. Підкресли слово, вжите в переносному значенні. Склади й запиши речення, у якому це слово матиме пряме значення.

Слайд 24. Вправа 6. Прочитай імена французьких друзів Читалочки. Поясни, на які українські імена вони схожі.

Слайд 25. Вправа 7. Від французьких друзів Читалочка почула знайомі їй слова. Прочитайте їх. Чи знаєте, що вони означають? Знайдіть у довідці відповідні їм українські слова.

Слайд 26. Вправа 8. Прочитай повідомлення Луїзи й Андре. Як звучать французькою мовою слова, які треба знати, щоб одержати знижку в кав’ярні?

Слайд 27-28. Вправа 9. Уяви, що ти станеш власником/власницею дитячого кафе. Які цікаві правила чи традиції ти там запровадиш? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 30. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 31-34. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні