Каталог матеріалів

Урок №11 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Повторюємо геометричні фігури; величини

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 11

Тема. Повторюємо геометричні фігури. Величини

Мета: узагальнити й систематизувати уявлення про геометричні фігури, величини та одиниці їх вимірювання; актуалізувати уявлення про пряму лінію, промінь, відрізок, многокутники, круг; систематизувати та узагальнити уявлення про величини — довжину, масу, місткість; вчити порівнювати, додавати й віднімати величини.

Очікувані результати: здобувач освіти має поняття про геометричні фігури, величини та одиниці їх вимірювання; уявлення про пряму лінію, промінь, відрізок, многокутники, круг; уявлення про величини — довжину, масу, місткість; вміє порівнювати, додавати й віднімати величини.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6-7. Математична гра «Збираємо мед».

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

Слайд 9. Вправа «Число дня».

Слайд 10. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 11. Хвилинка каліграфії.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знання назв компонентів та результатів арифметичних дій додавання та віднімання, правил знаходження невідомого компонента, відношення різницевого порівняння.

Слайд 12-14. Математичний диктант.

Актуалізація уявлень про геометричні фігури (пряму, криву, промінь, відрізок).

Слайд 15. Завдання 1. Наведи червоним олівцем прямі лінії; синім – промені; зеленим – відрізки.

ІІІ. Узагальнення й систематизація змісту навчання. Закріплення вивченого.

Узагальнення й систематизація знань про пряму, промінь, відрізок.

Слайд 16-17. Завдання 2. Розглянь предмети навколо себе. Назви ті, що мають форму чотирикутника; круга.

Узагальнення й систематизація знань про многокутники.

Слайд 18. Завдання 3. Назви многокутники. Знайди їх на малюнку. Розкажи, що ти знаєш про трикутник; чотирикутник; п'ятикутник. Здогадайся, чому ці фігури мають такі назви. Розфарбуй фігури за зразком.

Слайд 19. Завдання 4. На які многокутники розбито кожну фігуру?

Узагальнення й систематизація уявлень про довжину й місткість і одиниці їх вимірювання.

Слайд 20. Завдання 5. Виміряй довжини відрізків.

Слайд 21. Завдання 6. Згадай одиниці вимірювання довжини; маси; місткості. Як співвідносяться дециметр і сантиметр? метр і сантиметр?

Слайд 22. Завдання 7. Заміни одні одиниці вимірювання довжини іншими.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Завдання 8. Розв'яжи задачу.

Узагальнення й систематизація знань учнів про масу та одиниці її вимірювання.

Слайд 25. Завдання 9. Яка маса гуски ? Яка маса цеглини?

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Геометрична хвилинка. Яка фігура наступна?

Слайд 28. Завдання 10. Виміряй довжини стрічок. Запиши результати

вимірювань у таблицю.

Узагальнення й систематизація знань учнів про вартість та одиниці її вимірювання.

Слайд 29-30. Завдання 11. Розв'яжи задачу. Усно склади й розв'яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 31. Завдання 12. У кожній парі обведи дешевий товар. Який із товарів найдешевший? найдорожчий?

Слайд 32. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні