Каталог матеріалів

Урок №11 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Натуральні числа. Предмети та одиниці при лічбі.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 11. Розділ ІІ. Лічба, вимірювання і числа. Натуральні числа.

 Предмети та одиниці при лічбі.

Мета: повторити дії з числами; сформувати поняття натурального числа і числа нуль, умін­ня розпізнавати натуральні числа, наводити їх приклади; навчитися розбивати числа на класи; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють арифметичні обчислення за допомогою письмового додавання й віднімання; розпізнають натуральні числа і вміють розкладати число за класами, як суму розрядних доданків.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Аналіз діагностувальної роботи.

Слайд 4-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Історичний екскурс.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 9-15. Основні поняття про натуральні числа та їх властивості.

Слайд 16. Інтерактивне завдання.

Слайд 17-18. Рухлива вправа.

Слайд 19-26. Формування вмінь. Робота з підручником. Завдання № 49, 51,53,57.

Слайд 27. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28. Завдання: 1. Запиши числа у вигляді суми розрядних доданків: 6 070 890.

Знайди число, яке записано у вигляді суми розрядних доданків:

1) 4 ∙ 1 000 000 + 7 ∙ 10 000 + 7 ∙ 10 + 9;

2) 3 ∙ 10 000 000 + 5 ∙ 1000 + 1.

Слайд 29. Завдання. Від числа 370 157 послідовно віднімай розрядні доданки й називай отримані числа доти, доки не одержиш 300 000:

Завдання. Запиши число, яке:

1) на 5 менше від найменшого чотирицифрового числа;

2) на 3 більше за найбільше трицифрове число.

Слайд 30. Завдання. Написати трицифрове число, у якого цифра сотень у 3 рази більша за цифру десятків і на 4 менша від цифри одиниць.

Слайд 31. Індивідуальна робота. Вправи підвищеної складності.

Підсумок

Слайд 32-33. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 35-36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні