Каталог матеріалів

Урок №109 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Займенник як частина мови. Повторення вивченого

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №109. Займенник як частина мови. Повторення вивченого

Мета: ознайомити із займенником, його значенням, морфологічними ознаками, синтаксичною роллю; вчити розрізняти займенники та інші частини мови; розвивати зв’язне мовлення; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає й розуміє загальне значення займенника; функції та роль його в мовленні; визначає морфологічні ознаки, синтаксичну роль займенників у реченні; знаходить займенники в реченнях і тексті; усвідомлює роль займенників у досягненні виразності мовлення.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Слово дня.

Слайд 10. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Розгляньте схему. Назвіть у ній відому й нову інформацію. У разі потреби поставте уточнювальні запитання.

Слайд 12. Прочитайте текст.

Слайд 13. Трибуна думок.

Слайд 14. Назвіть у тексті займенники. Замість яких частин мови їх уживає авторка? Які займенники змінюються за родами, числами і відмінками, а які — лише за відмінками?

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Прочитайте текст. Які емоції в ньому переважають? Чи можна вважати автора/авторку переконливим/-ою? Що ви порадите? Доберіть і запишіть 2-3 аргументи на підтримку спорту.

Слайди 18-19. Випишіть займенники. Усно поставте їх у початкову форму. Назвіть ужиті в тексті просторічні слова.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Тестове завдання.

Слайд 21. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні