Каталог матеріалів

Урок №103 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Узгодження числівників з іменниками

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №103. Узгодження числівників з іменниками

Мета: ознайомити із правилами узгодження кількісних числівників з іменниками; учити використовувати їх на практиці; розвивати творче мислення; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця узгоджує числівники з іменниками відповідно до правил; складає коротку розповідь на основі побаченого, використовуючи числівники та назви місяців; знаходить числівники в реченнях і тексті, працює в групах; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди10-12. Розгляньте таблицю. Сформулюйте й запишіть запитання, на які тут є відповідь. Як говорять люди, що не знають цих правил?

Слайд 13. Прочитайте речення. Випишіть числівники з іменниками, поставивши їх у форму називного відмінка. Поясніть правила узгодження. Про що свідчить зміст речень?

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Запишіть, знявши дужки й узгодивши іменники з числівниками.

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Запам’ятай (відеопояснення).

Слайд 19. Розвиваємо творчість. Розглянь зображення. Склади коротку розповідь на основі побаченого, використовуючи числівники та назви місяців.

V. Закріплення вивченого

Слайд 20. Хмаринка числівників. Оберіть числівники, додайте до них іменники, правильно узгодивши слова.

Слайд 21. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні