Каталог матеріалів

Урок №101 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання числівників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №101. Відмінювання числівників

Мета: навчити утворювати й використовувати  правильно відмінкові форми числівників; поєднувати правильно числівники з іменниками; пояснювати відмінювання та правопис числівників правилами; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця утворює й використовує  правильно відмінкові форми числівників; поєднує правильно числівники з іменниками; пояснює відмінювання та правопис числівників правилами; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання:  мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.        Актуалізація опорних знань.

Слайди 6-9.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Прочитайте текст. Зверніть увагу на відмінкові закінчення числівника сорок. Висловіть припущення, як відмінюється цей числівник. Поясніть написання виділених слів.

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Провідміняйте словосполучення сорок сторінок, дев'яносто будинків, сто учасників. Позначте закінчення числівників та іменників.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Розгляньте уважно обидві таблиці. Що спільного і відмінного у відмінюванні числівників ви помітили?

Слайд 17. За поданими в таблиці зразками провідміняйте словосполучення

триста дітей, шістсот кілометрів.

Слайд 18. Розгляньте зразки відмінювання кількісних числівників сто шістдесят сім і тисяча. Визначте їх групу за будовою. На відмінювання якої частини мови схоже відмінювання числівника тисяча?

Слайди 19-21. Провідміняйте й запишіть такі словосполучення: чотириста п'ятдесят три гектари, мільйон жителів, дві тисячі триста українців. Здійсніть взаємоперевірку.

Слайд 22. Пригадайте, що означають збірні числівники. Наведіть приклади. Розгляньте подану нижче інформацію. Зверніть увагу на закінчення цих числівників у непрямих відмінках. Який висновок можете зробити?

Слайд 23. Провідміняйте збірні числівники четверо, семеро, восьмеро разом з дібраними до них іменниками. Позначте закінчення числівників у непрямих відмінках.

Слайд 24. Яке значення виражають дробові числівники? Наведіть приклади. Розгляньте таблицю і проаналізуйте особливості відмінювання дробових числівників.

Закріплення вивченого

Слайд 25. Тестове завдання.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні