Каталог матеріалів

Урок №100 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 22. Допис у соцмережах. Коментар

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №100. РЗМ 22. Допис у соцмережах. Коментар

Мета: ознайомити з видами дописів; учити розрізняти допис і коментар; розуміти основні відмінності у структурі, мовному оформленні та меті цих видів текстів; учити використовувати власні досвід і знання для написання допису та коментаря з урахуванням мовних стилів та аргументації; відстоювати свою позицію в обговореннях; розвивати навички використання різноманітних речень, різних мовних засобів (порівняння, метафори тощо) для досягнення певних цілей у спілкуванні в мережі; розвивати навички аналізу інформації, яка подається в коментарях та дописах, та розуміти, як ця інформація впливає на спільноту; виховувати ввічливість та віртуальну культуру спілкування.

Очікувані результати: учень/учениця знає види дописів, пише коментар та допис за прикладом.

Обладнання:  мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.        Актуалізація опорних знань.

Слайд 9.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Слово дня.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Поясніть, як ви розумієте значення слів «допис» і «коментар». Зіставте свої із поданими.

Слайд 13. Ознайомтеся зі змістом схеми, сформулюйте 3-4 запитання, на які тут є відповідь. Підготуйте за нею розповідь про допис як жанр мовлення.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-18. Прочитайте текст. Яку проблему порушено в ньому? Як авторка висловлює власне ставлення до неї? Визначте тип допису. Яка інформація виявилася для вас корисною? Напишіть коментар до тексту.

Слайд 19. Робота в групах.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Вправа «Мікрофон».

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні