Каталог матеріалів

Урок №10 з української мови для 2 класу за М. Вашуленко - Наголос. Навчаюся правильно наголошувати слова.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Календарно-тематичне планування уроків української мови за навчальним посібником «Українська мова ти читання. Автори: Микола Вашуленко, Оксана Вашуленко, Світлана Дубовик (2024)» для 2 класу (у 6-и частинах)

 

Урок №010. Наголос. Навчаюся правильно наголошувати слова.

Очікувані результати: учні правильно визначають на слух звук та склад, що вимовляється з більшою силою голосу; поповнюють словниковий запас; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

навчати учнів правильно визначати на слух звук та склад, що вимовляється з більшою силою голосу; активізувати і поповнювати словниковий запас;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-6.  Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою».

Слайд 7.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 9.  Вправа №1. Відгадайте загадку Дмитра Білоуса. Поставте наголос у словах-відгадках і з’єднайте їх із відповідними зображеннями. Дайте відповідь на запитання.

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 10.  Для чого потрібен наголос у словах?

Слайд 11.  Вправа №2. Допишіть слова з довідки і прочитайте вірш Миколи Вашуленка. Поставте наголос у словах.

Слайд 12.  Вправа №3. Випишіть виділені слова й поставте в них наголос.

Слайд 13.  Чи відомо вам, яке місце називають скарбницею знань?

Слайд 14.  Вправа «Я — дослідник. Я — дослідниця».

Слайд 15.  Вправа №4. Відгадай загадку Марії Пономаренко. Вивчи загадку й запиши з пам’яті.

Слайд 16.  Словникова робота.

Слайд 17.  Фізкультхвилинка «Прогулянка в лісі»

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 18. Вправа №5. Прочитай слова. Запиши спочатку слова, у яких наголошений перший склад, потім – другий, далі – третій. Постав наголос у словах. Навчися правильно їх вимовляти.

Слайд 19. Вправа №6. Обчисли математичні вирази й постав відповідні цифри у клітинках. Запиши утворені числа словами. Постав наголос у словах.

Слайд 20. Вправа №7. Прочитай про наголос. Запиши друге речення. Постав наголос у словах.

Слайд 21.  Вправа №8. Запиши подані слова. Що вони означають? Постав наголос у словах. Підкресли наголошені склади у словах.

Слайд 22.  Вправа №9. Пригадай назви днів тижня. Запиши їх, починаючи з понеділка. Постав наголос. Підкресли букви, які позначають наголошені голосні звуки.

Слайд 23.  Пояснення домашнього завдання. Вправа 9

Слайд 24.  Online завдання.

Слайд 35.  Вправа «Мікрофон».

Рефлексія «Погода уроку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні