Каталог матеріалів

Урок №10 для 1 класу з образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Художник, театральний костюм (повторення). СМ: Фото персонажів вистав у театральних костюмах.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №10 Художник, театральний костюм (повторення). СМ: Фото персонажів вистав у театральних костюмах. ХТД: Зображення орнаменту для сорочки-вишиванки персонажа казки «Коза-Дереза» (олівці, фломастери)

Мета: ознайомити учнів з поняттям «художник-костюмер», «вишиванка» та видами орнаменту; учити спрощувати форми рослинного світу під час створення орнаменту; поглиблювати вміння та навички учнів щодо стилізування природних форм, поєднання силуетної форми та декору; розвивати вміння бачити багатство кольорів і форм у навколишньому світі; формувати естетичний смак; збуджувати в учнів інтерес до творчої діяльності; виховувати інтерес до традицій українського народу.

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Доповніть речення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд4. Театр — це особливий світ.

Слайд5. У театрі веселий настрій створюють не лише актори , а й художники, які майстерно розробляють декорації завдяки яким ми дізнаємося, де й коли відбувається дія на сцені.

Слайд6. Художники придумують костюми театральних персонажів. Адже костюми допомагають розкрити характери героїв.

Слайд7-8. Упізнайте персонажів за театральними костюмами.

Слайд9. Що особливого в костюмах персонажів українських народних казок?

Слайд10. Розгляньте орнаменти на вишиванках. Поміркуйте, які орнаменти називають геометричними, які – рослинними?

Слайд11. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів

Слайд12-13. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд14. У виставах за українськими казками актори одягнуті в національні костюми, зазвичай — у вишиванки. Придумайте і намалюйте орнамент для сорочки персонажа казки «Коза-Дереза» (фломастери, олівці).

Слайд15. Послідовність малювання орнаменту для сорочки персонажа казки «Коза-Дереза» (фломастери, олівці).

Підсумок

Слайд16. Рухлива вправа

Слайд17. Продемонструйте власні малюнки

Слайд18. Які речі, створені для вистави, є декорацією? Поясніть свою думку.

Слайд19. Поцікавтеся, чи є вишитий одяг у вашій родині. Якою вишивкою вам хотілося б прикрасити свій одяг?

Рефлексія

Слайд20. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні