Каталог матеріалів

Урок №10 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо математичні вирази, рівності й нерівності

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 10

Тема. Досліджуємо математичні вирази, рівності й нерівності

Мета: актуалізувати поняття «рівність», «нерівність», «математичний вираз» (сума та різниця), поняття про істинні та хибні рівності й нерівності, значення виразу; закріплювати вміння порівнювати математичні вирази; формувати вміння обирати числові дані, достатні для відповіді на запитання задачі, шляхом постановки запитання до даної умови; формувати прийом класифікації під час упорядкування записів, виразів; розвивати логічне мислення під час порівняння математичних виразів без обчислення, відновлення цифр в істинній рівності.

Очікувані результати: здобувач освіти має поняття «рівність», «нерівність», «математичний вираз» (сума та різниця), поняття про істинні та хибні рівності й нерівності, значення виразу; вміє порівнювати математичні вирази; обирати числові дані, достатні для відповіді на запитання задачі, шляхом постановки запитання до даної умови; вміє використовувати прийом класифікації під час упорядкування записів, виразів; вміє порівнювати математичні вирази без обчислення, відновлювати цифри в істинній рівності.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6-7. Математична гра «Фокус».

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

Слайд 9. Вправа «Число дня».

Слайд 10. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 11. Хвилинка каліграфії.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Слайд 12-13. Усне опитування.

Практична робота з математичними матеріалами «Геометричні фігури».

Слайд 14. Завдання 1. Виклади на парту 5 трикутників і 4 круги. Утвори пари. Склади відповідну нерівність. Об’єднай трикутники й круги. Склади відповідну рівність. Практична робота в парах.

ІІІ. Узагальнення й систематизація змісту навчання. Закріплення вивченого.

Узагальнення й систематизація поняття рівності, нерівності, математичного виразу.

Слайд 15. Завдання 2. Олег об'єднав вирази в три групи за способом обчислення. Завдання 2. Славко та Юля згадали, які математичні знаки вони знають, а потім зробили записи із числами 4 і 2. Прочитай ці записи.

Систематизація знань учнів про вирази «сума» й «різниця».

Слайд 16. Завдання 3. Діти розподілили вирази на три групи. За якою ознакою утворено групи? У якому порядку виконують дії у третій групі виразів? Значення якого виразу ти ще не можеш обчислити? Знайди й запиши значення виразів.

Слайд 17. Рівність, нерівність. Істинна, хибна. Сума, різниця. Додавання, віднімання.

Узагальнення поняття про істинні та хибні рівності або нерівності.

Слайд 18. Завдання 4. Між числами 8 і 10 постав такий знак, щоб отримати: 1) рівність; 2) нерівність. Яку рівність отримано – істинну чи хибну? Яку отримано нерівність?

Закріплення вміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень. Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 19. Завдання 5. Порівняй вирази способом обчислення їх значень.

Слайд 20. Завдання 6. Порівняй вирази без обчислень.

Слайд 21. Завдання 7. Порівняй вирази. Розгадай “секрет” виконання подібних завдань.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

Формування вміння визначати, про що можна дізнатися за поданими числовими даними.

Слайд 23-28. Завдання 8. Виділи числові дані в кожному тексті. Про що за ними можна дізнатися? До кожного тексту поставте таке питання, щоб утворилася задача (робота в парах).

Слайд 29. Завдання 8. Задача (записати у зошит в клітинку).

Слайд 30. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31-32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні