Каталог матеріалів

Урок №10 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Бібік Н. М. - Чому буває день і ніч.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Надія Бібік та Галина Бондарчук» для 2 класу за програмою НУШ

 

Урок №010. Чому буває день і ніч.

Очікувані результати: учні знайомляться з обертанням Землі навколо своєї осі як причиною зміни дня і ночі; з’ясовують послідовність подій протягом доби; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів з обертанням Землі навколо своєї осі як причиною зміни дня і ночі; допомогти з’ясувати послідовність подій протягом доби; актуалізувати знання про явища природи; розвивати вміння аналізувати і знаходити шляхи розв’язання проблеми, що розглядається; прищеплювати інтерес до пізнання світу;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3.  Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 4. Ранкове коло.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 6.  Відгадай загадку.

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 7.  Поміркуй і скажи.

Слайд 8.  Прочитай вірш.

Слайд 9.  Перегляд відео. Чому буває день і ніч?

Слайд 10. Відгадай загадку.

Слайд 11. Відгадай загадку.

Слайд 12.  Чим відрізняється день від ночі?

Слайд 13.  Досліди.

Слайд 14.  Запам’ятай!

Слайд 15.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 16.  Навіщо людям спати?

Слайд 17.  Дай відповідь на запитання.

Слайд 18.  Підпиши, де художник зобразив ранок, день, вечір, ніч.

Слайд 19.  Домалюй і розфарбуй картинку так, щоб на одній половині був день, а на іншій — ніч.

Слайд 20.  Прочитай вірш.

Слайд 21.  З’єднай малюнки з діями. Чому автор назвав ледацюгою того, у чиї руки потрапив лист?

Слайд 22.  Склади свій розпорядок дня. Роздрукуй шаблон. Познач на годинниках, о котрій годині ти прокидаєшся, снідаєш, ідеш до школи, гуляєш, робиш домашнє завдання, лягаєш спати і т. д.

Слайд 23.  Де зображено день? Ніч? Ранок?

Слайд 24. Що відбувається вдень, а що вночі?

Слайд 25.  Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Кленовий листочок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні