Каталог матеріалів

Урок №1 з геометрії для 7 класу. А. Мерзляк. М. Якір. - Точки та прямі.

Безкоштовно

«____»___________20___ року

Конспект уроку геометрії за підручником «Геометрія 7 клас » для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк, М. Якір)

Урок № 1. Точки і прямі.

Мета: ознайомитися із основними розділами геометрії, поняттям найпростіших фігур та їх властивостями; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні знають, що є елементарними геометричними фігурами та про їх властивості.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 9-15. Теоретичний матеріал з теми. Математична розминка.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 16-17. Рухлива вправа.

Слайд 18 - 27. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 3 рівня складності: № 1, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14.

Слайд 28 . Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 29-30. Завдання підготовки до НМТ. №1. На відрізку АВ вибрано точку М так, що довжина відрізка АМ утричі більша за довжину МВ. Визначте довжину відрізка АВ, якщо МВ=12 см.

№2. Дано п’ять точок, з яких жодні три не лежать на одній прямій. У цих точках попарно перетинаються п’ять прямих так, що утворилася «зірка». Скільки прямих перетинають кожну з даних прямих? Скільки всього точок перетину утворилося? Чи є серед них точка, через яку не проходить жодна пряма?

 Слайд 31-32. Завдання підвищеної складності:

На площині проведено три прямі.

На першій позначено 2023 точки, на другій - 2024, а на третій - 2025 точок.

 Яку найменшу загальну кількість точок при цьому може бути позначено?

Слайд 33-34. Життєва математика.

Парк має форму прямокутника розмірами 800 м і 600 м, по периметру якого є доріжка для бігу, ходьби або велосипедних прогулянок.

Семикласник Вадим веде здоровий спосіб життя та щоранку пробігає по доріжці в парку зі швидкістю 14 км/год. Скільки часу витрачає учень на пробіжку?

Батьки Вадима також ведуть здоровий спосіб життя та щовечора прогулюються доріжкою парку, на це вони витрачають 50 хв. З якою швидкістю прогулюються батьки Вадима?

Підсумок

Слайд 35. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні