Каталог матеріалів

Урок №1 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Що вивчають природничі науки. Об’єкт і предмет природничих наук.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №1. Інструктаж з БЖД. Що вивчають природничі науки. Об’єкт і предмет природничих наук.

Мета: ознайомити учнів з основними поняттями природничих наук, їх об'єктом і предметом вивчення, а також з роллю цих наук у розумінні та поясненні природних явищ, допомогти учням отримати загальне уявлення про природничі науки, їхній об'єкт та предмет вивчення, а також надихне їх на подальше поглиблене дослідження цієї цікавої галузі знань, ознайомити учнів з методами дослідження природи; вчити формулювати припущення і перевіряти їх у ході дослідження за наданим або самостійно складеним планом; пояснювати, визначати самостійно або у групі, що необхідно для проведення дослідження (обладнання, інформація тощо); виконувати самостійно/у парі/у групі дослідження тіла/явища природи за планом/інструкцією (об’єкти дослідження обирає самостійно або надаються вчителем); вчити аналізувати виконання дослідження, називати чинники успіху; продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.

Очікувані результати: учні розуміють, що таке природничі науки, яка їхня роль у розумінні природних явищ та які галузі наук вони включають, дізнаються, що вивчається у межах природничих наук, який об'єкт та предмет їх дослідження, розуміють, як важливо вивчати природничі науки для розуміння оточуючого світу, розвитку технологій та збереження природи, вміють аналізувати та розрізняти різні галузі природничих наук, розуміти, як вони взаємодіють між собою.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Пригадай

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Довідничок.

Слайд9. Уявіть, що ви — команда науковців.

Слайд10. Вправа «Трибуна думок»

Слайд11-12. Запам’ятай.

Слайд13. Довідничок.

Слайд14. Структура мети дослідження.

Слайд15. Робота в групах.

Слайд16. Розглянь схему. Розкажи, які є кроки дослідження.

Слайд17. Як ти гадаєш..?

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Запам’ятай.

Слайд20. Робота в підручнику.

Слайд21. Слово вчителя.

Слайд22. Запам’ятай.

Слайд23. Астрономія.

Слайд24. Географія.

Слайд25. Хімія.

Слайд26. Фізика.

Слайд27. Біологія.

Слайд28. Екологія.

Слайд29. Словничок.

Слайд30. Інтегровані науки.

Слайд31. Цікаво знати.

Слайд32. Підсумуймо.

Слайд33. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні