Каталог матеріалів

Урок №1-2 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Навіщо та як люди пізнають природу

Безкоштовно

«____»___________20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №1-2. Інструктаж з БЖД. Навіщо та як люди пізнають природу.

Мета: ознайомити учнів з різними аспектами пізнання природи, розкрити значення цього процесу для суспільства та індивіда, а також показати різні методи та способи, за допомогою яких люди досліджують та розуміють природний світ, вчити формулювати припущення і перевіряти їх у ході дослідження за наданим або самостійно складеним планом; пояснювати, визначати самостійно або у групі, що необхідно для проведення дослідження, виконувати самостійно/у парі/у групі дослідження тіла/явища природи за планом/інструкцією (об’єкти дослідження обирає самостійно або надаються вчителем); вчити аналізувати виконання дослідження, називати чинники успіху; продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.

Очікувані результати: учні розуміють, що пізнання природи допомагає розвивати обізнаність про навколишнє середовище, розпізнавати потенційні небезпеки та зберігати безпеку, визнання впливу природних явищ на життя: Учасники повинні бути здатні визнати, як природні явища, такі як погодні умови, геологічні процеси, впливають на безпеку та життя людей, пізнають природу, розуміти її важливість та навчатися діяти відповідально та безпечно в різних природних ситуаціях.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Робота в підручнику.

Слайд6. Вправа «Трибуна думок»

Слайд7. Як за допомогою органів чуття, людина досліджує природу?

Слайд8. Спостерігаючи як хижі тварини вправно використовують кігті та ікла, люди почали створювати списи.

Слайд9. Виявивши, що суха трава й деревина здатні горіти з виділенням тепла й світла, люди почали використовувати їх для обігрівання й освітлення помешкань.

Слайд10. Спостерігаючи за властивостями глини: розмокає у воді з утворенням маси, що нагадує тісто і здатна набувати різної форми; після висихання і прожарювання зберігає форму і стає міцною; проводить тепло люди виготовляли з глини посуд, використовували в будівництві житла.

Слайд11. Робота в підручнику.

Слайд12. Вправа «Трибуна думок»

Слайд13. Які є методи дослідження?

Слайд14. Розглянь зображення. Що відбувається коли в воду додами кольорову туш?

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. Послухайте прикмети про мурах. Як ви гадаєте, звідки вони взялися?

Слайд17. Вправа «Трибуна думок»

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Словничок.

Слайд20. Довідничок.

Слайд21. Слово вчителя.

Слайд22. Словничок.

Слайд23. Розглянь моделі явищ та об’єктів. Які в них спільні ознаки?

Чим вони відрізняються?

Слайд24. Етапи дослідження природи.

Слайд25. Практична робота.

Слайд26. Підсумуймо.

Слайд27. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні