Каталог матеріалів

Урок №1-2 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Інструктаж з БЖД. Звідки людина дізнається про природу. Джерела інформації про природу.

Безкоштовно

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №1-2. Інструктаж з БЖД. Звідки людина дізнається про природу. Джерела інформації про природу. Екскурсія пришкільною ділянкою. Практична частина: створення колекції рослин під час екскурсії.

Мета: узагальнити та систематизувати знання про природу, про живу та неживу природу; сформувати загальні уявлення про природничі науки, об’єкти їхнього вивчення, вивчити методи за допомогою яких людина вивчає природу, сприяти розвитку бажання до вивчення природничих наук, виховувати відповідальність за майбутнє природи.

Очікувані результати: учень наводить приклади об’єктів живої та неживої природи; об’єктів створених руками людини; називає органи чуття людини; має уявлення про: спостереження та досліди як методи вивчення природи; прилади, за допомогою яких досліджують природу; групує об’єкти неживої і живої природи, природи і рукотворні; спостерігає в групі за об’єктами живої природи; досліджує природні об’єкти; аналізує ілюстрації у підручнику і здобуває з них необхідну інформацію.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Що тобі відомо про зображені об’єкти? Звідки? Про що хотілося б дізнатися більше?

Слайд6. Розглянь малюнки, назви їх одним словом.

Слайд7. Розглянь малюнок. Назви те, що належить до природи.

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Прочитай вірш. Зроби висновок.

Слайд10. Пригадай. Якою буває природа?

Слайд11. Рухлива вправа .

Слайд12-13. Жива природа – це все, що:

Слайд14. Погляньте навколо себе. Назвіть, що вас оточує. Як ви гадаєте, що з того, що вас оточує, належить до тіл природи? Що — ні?

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. Довідничок.

Слайд17. Сонце сходить вранці і заходить ввечері.

Слайд18. На морозі замерзають водойми.

Слайд19. Восени птахи відлітають у теплі краї, а на весні повертаються.

Слайд20. Дерева та кущі змінюють своє забарвлення.

Слайд21. Слово вчителя.

Слайд22. Прочитай вірш і визнач, що із згаданого в ньому є природним тілом, а що — природним явищем.

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24. Пригадай. За допомогою яких органів чуття, людина може пізнавати світ?

Слайд25. Гімнастика для очей.

Слайд26. Поміркуй.

Слайд27. Слово вчителя.

Слайд28. Чи спостерігав ти за домашніми улюбленцями? Розкажи, використовуючи поданий план.

Слайд29. Слово вчителя.

Слайд30. Можливості органів чуттів обмежені, тому для кращого пізнання об’єктів, людина проводить досліди та вимірювання.

Слайд31. Розгляньте малюнки та назвіть прилади для вимірювання. Що можна ними вимірювати?

Слайд32. Які методи дослідження використовують діти?

Слайд33. Висновок.

Слайд34. Побесідуймо.

Слайд35. Робота в підручнику.

Слайд36. Якщо ти хочеш вивчати природу будь:

Слайд37. Пофантазуй.

Слайд38. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд39. Вирушаймо на екскурсію.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні