Каталог матеріалів

Урок №1 з географії для 7 класу. Т. Гільберг, А. Довгань, В. Совенко - Інструктаж з БЖД. Як влаштована наша планета Земля

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В.

Урок №1. Інструктаж з БЖД. Як влаштована наша планета Земля.

Мета: навчальна: ознайомити учнів з глобальним співвідношенням океанів і суходолу на планеті, розглянути площі та обсяги цих частин Землі, а також їхнє значення для клімату, екосистем і людства, вчити називати назви материків, океанів; знаходити і показувати на картах материки, океани та інші об’єкти відповідно до навчального завдання;

розвивальна: розвивати в учнів навички аналізу та інтерпретації географічних даних, вміння працювати з картами, діаграмами та статистичними показниками.

виховна: виховувати екологічну свідомість, підкреслюючи важливість збереження природних ресурсів океанів та суходолу, а також відповідальне ставлення до навколишнього середовища, допомогти учням краще зрозуміти структуру Землі, а також вплив взаємодії між океанами і суходолом на життя на планеті.

Ознайомлення з правилами безпеки життєдіяльності (БЖД) при вивченні теми.

Очікуванні результати: учні зможуть визначити співвідношення площі океанів і суходолу на Землі, зрозуміють географічне значення цих співвідношень для клімату, екосистем та життя на планеті, знатимуть основні показники площі океанів та суходолу, а також їхній вплив на розподіл природних ресурсів, навчаться аналізувати та інтерпретувати географічні дані, пов'язані з площею океанів та суходолу, зможуть працювати з картами, діаграмами та іншими візуальними матеріалами для вивчення співвідношення океанів і суходолу, пояснюють, як зміни в співвідношенні океанів і суходолу можуть вплинути на глобальні кліматичні процеси, усвідомлять важливість збереження океанів і суходолу як основних компонентів планетарної екосистеми.

Учні розвиватимуть екологічну свідомість та відповідальність за захист природних ресурсів.

Учні зможуть застосовувати отримані знання під час обговорення глобальних екологічних проблем та в побуті для ухвалення екологічно відповідальних рішень.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Робота в підручнику.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Розглянь та поясни діаграми.

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Материків є шість.

Слайд9. Дослідіть.

Слайд10. Словничок.

Слайд11. Європа, Азія та Африка відомі європейцям із прадавніх часів, тому їх називають Старим світом.

Слайд12. Південна та Північна Америка, а згодом Австралія дістали назву Новий світ.

Слайд13. Слово вчителя.

Слайд14. Словничок.

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16. Довідкове бюро.

Слайд17. Поміркуй.

Слайд18. Довідкове бюро.

Слайд19. Співвідношення частин світу за їхньою площею.

Слайд20. Нашу землю називають «голуба планета»

Слайд21. Води Світового океану займають майже 3/4 поверхні нашої планети.

Слайд22. Співвідношення площ океанів.

Слайд23-24. Словничок.

Слайд25. У Тихому океані розташована найглибша западина на планеті, Маріанська.

Слайд26. Запам’ятай.

Слайд27. Для роздумів.

Слайд28. Робота в підручнику.

Слайд29. Перегляд відео.

Слайд30. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні