Каталог матеріалів

Урок №1 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Чому необхідно вивчати географію. Географія як наука про Землю

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія»  з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №1. Інструктаж з БЖД. Чому необхідно вивчати географію. Географія як наука про Землю. Значення географічних знань та умінь для життєдіяльності людини.

Мета: розкрити важливість вивчення географії як науки про Землю та виявити значення географічних знань та умінь для належної організації та захисту життя та здоров'я людини, формувати уявлення про географію як про навчальний предмет; розвивати інтерес до вивчення природничих наук; виховувати повагу до природи, допомогти учням розуміти, аналізувати та адаптуватися до географічних аспектів навколишнього світу, сприяючи їхньому особистому розвитку та підготовці до життя в сучасному глобалізованому суспільстві.

Очікуванні результати: учні пояснюють, що географія - це наука, яка вивчає Землю як живий організм з усією його різноманітністю та взаємодією між природними та соціокультурними процесами, розуміють важливість збереження навколишнього середовища та екосистем, розкриваючи взаємозв'язки між географічними факторами та здоров'ям планети, визначають, як географічні знання допомагають у повсякденному житті, наприклад, плануванні маршрутів, виборі місця для життя чи розважань, а також у прогнозуванні погодних умов.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Знайомимося з підручником. Прочитай звернення авторів.

Слайд5. Прочитай вислів німецького мислителя Іммануїла Канта.

Слайд6. Вправа «Трибуна думок»

Слайд7. Прочитайте, що означає слово «географія» та обговоріть, що вивчає ця наука.

Слайд8. Дослідіть.

Слайд9. Словникова робота.

Слайд10. Географія досліджує поверхню Землі.

Слайд11. Запам’ятай.

Слайд12. Розгляньте фізичну карту України. Наведіть приклади географічних об’єктів.

Слайд13. Дослідіть.

Слайд14. Цікаво знати.

Слайд15. Географічні науки діляться на три групи.

Слайд16-17. Запам’ятай.

Слайд18. Віртуальна мандрівка.

Слайд19. Робота в парах.

Слайд20. Поміркуй.

Слайд21. Гімнастика для очей.

Слайд22. Завдання географії.

Слайд23. Хто такі географи?

Слайд24. Словникова робота.

Слайд25. Запам’ятай.

Слайд26. Спробуйте скласти запитання про природу свого населеного пункту, які розпочиналися б зі слів:

Слайд27. Запам’ятай.

Слайд28. Пригадай.

Слайд29. Національний атлас України.

Слайд30. Цікаво знати.

Слайд31. Ознайомтеся з якостями, які притаманні географу. Назвіть ті з них, які характерні для вас.

Слайд32. Вправа «Трибуна думок»

Слайд33. Робота в підручнику.

Слайд34. Підсумуймо.

Слайд35. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд36. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні