Каталог матеріалів

Урок №98 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Числівники кількісні й порядкові, прості, складні і складені

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №98. Числівники кількісні й порядкові, прості, складні і складені

Мета: ознайомити із групами числівників за значенням та будовою, вчити розрізняти їх; визначати відмінок числівників;  пояснювати фразеологізми; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає групи числівників за значенням та будовою; визначає відмінок числівників; пояснює фразеологізми; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання:  мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.        Актуалізація опорних знань.

Слайд 5.  Слово дня.

Слайд 7. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Випишіть словосполучення з числівниками. Поставте питання до числівників. Складіть з ними речення (усно).

Слайди 9-10. Розгляньте таблицю, проілюструйте її самостійно дібраними прикладами, сформулюйте 2-3 запитання за її змістом. Висловіть припущення, за якою ознакою числівники поділяють на кількісні та порядкові.

Слайд 11. Запишіть числа словами так, щоб у першому випадку вони означали кількість, а в другому — порядок під час лічби. Складіть словосполучення з числівниками.

Слайд 12. Поясніть значення наведених фразеологізмів. Визначте розряди за значенням числівників.

Слайди 13-14. Поясніть значення наведених фразеологізмів. Визначте розряди за значенням числівників.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Запишіть словосполучення в такій послідовності: з власне кількісними числівниками; зі збірними; дробовими; порядковими.

Слайд 17. Перевірте себе. Якщо ви правильно виконаєте завдання, з перших букв іменників прочитаєте українське прислів'я.

Слайд 18. Зверніть увагу, зі скількох слів складаються числівники. Яку особливість ви помітили? Розподіліть подані числівники на групи залежно від будови. Зробіть висновок. Звіртеся з відомостями, поданими нижче в таблиці.

Слайд 19. Розгляньте таблицю. Складіть усну розповідь на тему «Поділ числівників на розряди за значенням та групи за будовою». Порада: визначте стиль мовлення, продумайте план розповіді, доберіть опорні слова. Теоретичні положення ілюструйте прикладами з художньої літератури.

Слайд 20. Запам’ятай.

Слайд 21. Запишіть словосполучення таким чином: до першого стовпчика — з простими числівниками, до другого — зі складними, до третього — зі складеними.

Слайд 22. Перевір себе.

Слайд 23. Прочитайте словосполучення. У яких із них кількісні числівники можна замінити збірними? Визначте, якими є числівники за будовою.

Слайд 24. Запишіть словами передані цифрами числа. Визначте відмінки іменників. Поясніть написання відмінкових закінчень. Схарактеризуйте числівники за будовою.

Слайд 25. Спишіть текст, уставляючи потрібні букви. Підкресліть числівники, визначте розряд за значенням і групу за будовою. Продовжте список порад.

Слайд 26. Перевір себе.

Закріплення вивченого

Слайд 27. Вправа Online.

Слайд 28. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 29. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні