Каталог матеріалів

Урок №95 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Узагальнення вивченого про прикметник

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №95. Узагальнення вивченого про прикметник

Мета: узагальнити та систематизувати знання про прикметники за значенням; творення ступенів порівняння; написання НЕ з прикметниками; написання Н та НН у прикметниках; творення повних та коротких форм прикметників; написання прикметників разом та з дефісом; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця розрізняє прикметники за значенням; утворює ступені порівняння, повні та короткі форми прикметників; визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання слів, записує слова згідно вивчених орфограм; розв’язує ситуаційні завдання пов’язані із уживанням слів; працює з орфографічним словником.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Прочитайте слова, поясніть значення їх. Визначте належність їх до частини мови, обґрунтуйте. Складіть із ними словосполучення.

Слайд 10. Утворіть і запишіть прикметники за допомогою суфіксів, що надають зменшено-пестливого, а також відтінку неповноти вияву ознаки. Доберіть синоніми до поданих прикметників. Розкажіть, із якою метою їх використовують у мовленні.

Слайд 11. Прочитайте виразно текст. Випишіть із нього прикметники, визначте морфологічні ознаки їх.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайд 13. Трибуна думок.

Слайд 14. Утворіть усі можливі ступені порівняння від будь-якого якісного прикметника.

Слайд 15. Визначте синтаксичну роль виділених прикметників.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Замініть словосполучення й речення прикметником з префіксом не. Запишіть їх за зразком. Розберіть прикметники за будовою.

Слайди 18-19. Прочитайте текст, запишіть, поділивши його на абзаци. Підкресліть прикметники. Усно визначте рід, число та відмінок. Поясніть написання виділених прикметників. Розкажіть, з якою метою використано прикметники. Висловте міркування, чи можна скласти точний опис без прикметників.

Слайд 20. Утворіть від поданих іменників прикметники, поясніть написання суфіксів.

Слайд 21. Запишіть слова, знявши риску. Поясніть написання.

Слайд 22. Перевір себе.

Слайд 23. Творча майстерня.

V. Закріплення вивченого

Слайд 24. Вправа «Мікрофон».

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні