Каталог матеріалів

Урок №94 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 21. Есе

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №94. РЗМ 21. Есе

Мета: розглянути алгоритм написання есе; розвивати навички читання тексту та виокремлення головного та важливого, визначення ідеї; розвивати творчі здібності, увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; виховувати відповідальність, дисципліну та організованість.

Очікувані результати: учень/учениця за алгоритмом пише есе; читає текст, виокремлюючи головне та важливе, визначає ідею.

Обладнання:  мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.        Актуалізація опорних знань.

Слайд 9.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Слово дня.

Слайд 11. Пригадуємо.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Прочитайте речення. Чим збагатили вони ваше уявлення про есеї? Зробіть висновок щодо значення есе у шкільному курсі мови.

Слайд 13. Прочитайте текст. Що нового ви дізналися з нього? Чому, на вашу думку, авторка послуговується словом «есей»? Висловте міркування, чому есе не втрачає свого значення впродовж кількох століть.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Запам’ятай. Відеопояснення.

Слайд 16. Прочитайте текст. Визначте, які ознаки есе в ньому наявні.

Слайд 17. Складіть список українських слів, що приносять вам радість і піднесення, слів, від яких на душі стає тепло й затишно.

Слайд 18. Робота в групах.

Слайд 19. Прочитайте речення і запишіть його. Розвиньте думку і поділіться в есе своїми планами на весну.

Слайд 20. Приклад есе (за допомогою ШІ).

Закріплення вивченого

Слайд 21. Вправа «Мікрофон».

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні