Каталог матеріалів

Урок №93 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Написання складних прикметників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №93. Написання складних прикметників

Мета: навчити утворювати складні прикметники та писати їх згідно з правилами; ознайомити із правилами написання складних прикметників разом та з дефісом; розвивати навички розбору слів за будовою; розвивати творчі здібності та письмове зв’язне мовлення; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, уважність та швидкість під час розв’язання тестових завдань з однією правильною відповіддю.

Очікувані результати: учень/учениця записує та обґрунтовує написання складних прикметників; розбирає слова за будовою; розв’язує тестові завдання.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Запишіть слова, поясніть значення їх, розберіть за будовою. Що, на вашу думку, об'єднує ці слова?

Слайди10-11. Розгляньте уважно схему. Сформулюйте за її змістом 3-4 запитання.

Слайд 12. Поясніть написання складних прикметників.

Слайд 13. Згрупуйте слова, розкриваючи дужки, за такими ознаками: 1) ті, що пишемо з дефісом; 2) ті, що пишемо разом.

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Спишіть, знімаючи риски і вставляючи пропущені букви відповідно до правопису. Від виділених слів утворіть відтінки кольорів і запишіть їх.

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Як ви розумієте епіграф?

Слайд 19. Запишіть назви кольорів, знявши риску. Запам'ятайте їх, доберіть до них іменники. Доповніть перелік кольорів.

Слайд 20. Об'єднайтеся в три групи. Перекладіть назву обраного кольору. Доберіть до них синоніми — складні прикметники. Чому, на вашу думку, є так багато слів на позначення кольорів?

V. Закріплення вивченого

Слайд 21. Тестове завдання.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні