Каталог матеріалів

Урок №92 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Написання -н- і -нн- у прикметниках

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №92. Написання -н- і -нн- у прикметниках

Мета: навчити утворювати прикметники за допомогою суфіксів -н- та -нн-; розвивати навички розбору слів за будовою; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, уважність та швидкість під час розв’язання тестових завдань з однією правильною відповіддю.

Очікувані результати: учень/учениця записує та обґрунтовує написання прикметників; розбирає слова за будовою, розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю; аргументує власну думку.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Від поданих іменників утворіть прикметники, запишіть їх. Розберіть за будовою 3-4 прикметники. Висловте припущення, щодо написання -н- і -нн- у прикметниках/

Слайди11-12. Розгляньте таблицю. Проаналізуйте її та поясніть, у яких випадках пишемо одну або дві букви н. Доберіть до правил власні приклади.

Слайд 13. Замініть речення і словосполучення прикметниками й запишіть їх. Поясніть написання -н- та -нн-.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Уставте пропущені букви відповідно до правил.

Слайд 16. Перевір себе.

Слайд 17. Трибуна думок.

Слайди 18-19. Прочитайте текст. Запропонуйте заголовок до нього. Усно перекажіть. Визначте розряди прикметників і ступені порівняння. Поясніть написання -н- або -нн-. Визначте спосіб творення виділених слів. Доберіть фразеологізми зі словом вода.

Слайди 20-21. Перевір себе.

Слайд 22. Спишіть, уставивши пропущені букви. Визначте основну думку тексту. Чому треба берегти воду? Розкажіть, які способи збереження якості води ви вважаєте ефективними.

Слайд 23. Перевір себе.

V. Закріплення вивченого

Слайд 24. Тестове завдання.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні