Каталог матеріалів

Урок №91 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Написання не з прикметниками

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №91. Написання НЕ з прикметниками

Мета: навчити писати частку НЕ з прикметниками; розвивати навички визначення та підкреслення головних членів речення; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, уважність та швидкість під час розв’язання тестових завдань з однією правильною відповіддю.

Очікувані результати: учень/учениця записує та обґрунтовує написання частки НЕ з прикметниками; підкреслює головні члени речення; розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Поясніть написання виділених іменників. Як префікс не- впливає на значення слів?

Слайд 10. Ознайомтеся з таблицею. Сформулюйте за її змістом кілька уточнювальних запитань. Доберіть власні приклади.

Слайд 11. Запишіть в одну колонку прикметники, які пишемо лише разом, а в другу ті, що мають двояке написання. Доберіть, де це можливо, прикметники-антоніми без не.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. 3 поданими словами складіть запишіть пари речень так, щоб у першому реченні не з прикметником потрібно писати разом, а в другому — окремо. Які з цих прикметників можна використати для характеристики людини. Доберіть по 5-6 прикметників, що називають риси характеру людини, які ви засуджуєте і які схвалюєте.

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Замініть речення і словосполучення прикметником із префіксом не. Запишіть їх за зразком.

Слайд 16. Перевір себе.

Слайд 17. Поясніть значення фразеологізмів. У яких ситуаціях використовуємо їх? Обґрунтуйте написання не з прикметниками.

Слайд 18. Перевір себе.

V. Закріплення вивченого

Слайд 19. Тестове завдання.

Слайд 20. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні