Каталог матеріалів

Урок №90 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і речення з ними. Побудова речень за поданим початком

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 90

 

Тема. Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і речення з ними. Побудова речень за поданим початком.

Мета: пригадати й закріпити письмо вивчених букв, слів і речень з ними; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, застосовувати знання про вживання великої букви, списувати надруковані речення, будувати й записувати речення за поданим початком; актуалізувати тематичну групу слів «Сім’я»; розвивати вміння розповідати за малюнком, про події з власного життя; виховувати любов і повагу до власної сім’ї, прагнення дружити і мати друзів.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати вивчені букви, склади та слова з ними; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з загадкою.

Слайд 4. Відгадай загадку.

 

Пригадуємо вивчене.

Слайд 5. Поміркуй і дай відповідь на питання.

Слайд 6. Запам’ятай!

Слайд 7. Вправа «Доповни речення».

 

ІІІ. Основна частина.

Каліграфічна хвилинка.

Слайд 8. Каліграфічна хвилинка.

Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 9. Буквений диктант.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 11. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

 

Оформлення стіни слів: прізвище сім'я золото.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 13. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Робота за сторінками зошита (с.63)

Слайд 14. Робота за сторінкою зошита.

Слайд 15-16. Робота в зошиті.

Слайд 17. Пальчикова гімнастика "Каченята« з сайту Ютуб від каналу «Світлана Скрипка».

Слайд 18. Робота в зошиті.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження).

Слайд 19. Робота за сторінкою зошита.

Слайд 20. Робота в зошиті.

Слайд 21. Бесіда за малюнком. Скільки дітей грають у гру? Скільки вболівають? Скільки серед них хлопчиків і дівчаток? Який у них настрій? Які ігри подобаються вам? З ким ви любите грати? Зафарбуйте учасників гри кольоровими олівцями.

Слайд 22. Фізкультхвилинка

Слайд 23. Робота в зошиті.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку.

Слайд 24. Гра «Додай слово».

Слайд 25. Гра «Торбинка запитань».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 26. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія.

Слайд 28. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні