Каталог матеріалів

Урок №9 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Морфологія (числівник, займенник)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №9. Морфологія (числівник, займенник)

Мета: повторити та систематизувати знання учнів про числівник і займенник як частини мови, пригадати особливості відмінювання числівників, узгодження числівників із іменниками, практикувати визначення розряду займенників, редагувати речення з помилками у вживанні займенників;

Очікувані результати: характеризує взаємозв’язок між темою, мікротемами та основною думкою тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Розгляньте рекламу та дорожній знак. Про що саме вони інформують? Передайте одним реченням отриману з кожного зображення інформацію, використовуючи числівники.

Слайд 10. Пригадаймо! Відмінювання числівників.

Слайд 11. Знайдіть у реченнях числівники. Провідміняйте письмово один із них (на вибір).

Слайд 12. Прочитайте вголос математичні вирази.

Слайд 13. Спишіть, замінюючи числа словами.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою групи сполучень слів. Спишіть, замінюючи числа словами. Перевірте одне в одного правильність виконання.

Слайд 16. Пригадаймо! Узгодження числівників з іменниками.

Слайд 17. КОЛО ДУМОК. Поясніть, чому в поданих реченнях іменник лимон ужито в різних формах..

Слайд 18. І. Спишіть словосполучення, ставлячи іменник у відповідній формі.

Слайд 19. І. Використовуючи подані малюнки, дайте усно відповідь на запитання «Котра година?». Наведіть по кілька варіантів відповіді.

Слайд 20. Пригадаймо! Розряди займенників.

Слайд 21. І. Прочитайте вголос уривки сучасних пісень. Випишіть займенники, усно визначте їхній розряд за значенням.

Слайд 22. Послухайте пісню «Стефанія» у виконанні гурту «Kalush Orchestra». Випишіть із тексту лісні (під час її звучання) займенники. Із приспіву займенники виписуйте лише один раз. Визначте, хто знайшов найбільше слів.

Слайд 23. Прочитайте речення. Знайдіть помилки у вживанні займенників Відредагуйте усно речення.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні