Каталог матеріалів

Урок №9 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Мистецтво для дітей

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №09. Мистецтво для дітей

Твори для дітей. Засоби виразності

Сприймання: В. Косенко «Мелодія», Р. Шуман фортепіанні п’єси: «Перша втрата», «Цікава історія».

Розучування: «Шкільна пора» (сл. і муз. І. Танчака). 

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4-7.Слово вчителя

Слайд8. Запам’ятайте.

Слайд9. Слово вчителя

Слайд10. Прослухайте: А. Лядов. Вальс-жарт «Музична табакерка» (у виконанні оркестру та сучасна обробка для синтезатора).

Слайд11. Прогляньте відеоролик, створений за мотивами вальсу-жарту «Музична табакерка».

Слайд12. Об’єднайтесь у пари. Створіть танець-пантоміму під музику А. Лядова, зображаючи фігурки танцівників музичної табакерки.

Слайд13. Слово вчителя

Слайд14. Пригадайте.

Слайд15. Запам’ятайте.

Слайд16-17. Слово вчителя

Слайд18. Запам’ятайте.

Слайд19. Прослухайте: Р. Шуман. Фортепіанні п’єсу «Перша втрата» (зі збірки «Альбом для юнацтва»).

Слайд20. Прослухайте: Р. Шуман. Фортепіанні п’єсу «Цікава історія» (зі збірки «Дитячі сцени»).

Слайд21. Гра «Мажор-мінор». Об’єднайтесь у дві групи: «Мажор» та «Мінор». Послухайте уривки з музичних творів для дітей і визначте лад кожної мелодії. Яка група краще впорається із завданням?

Слайд22. Гімнастика для очей

Слайд23. Слово вчителя

Слайд24. Прослухайте пісню І. Танчака «Шкільна пора»

Слайд25-26. Розучуємо пісню «Шкільна пора».

Слайд27. Виконуємо пісню «Шкільна пора».

Слайд28. Заспівайте пісню під акомпанемент музичного інструмента. Спробуйте тактувати під музику пісні (її музичний розмір — 3/4).

Слайд29. Запросіть на танець друга/подругу і закружляйте у ритмі вальсу.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд31. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд32. Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні