Каталог матеріалів

Урок №9 з хімії для 7 класу за Л. Мідак - Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок. Первинні відомості про будову атома: ядро та електрони.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

 

Урок №9. Первинні відомості про будову атома: ядро та електрони

Мета: Навчити учнів усвідомлювати початкові аспекти будови атома та хімічного елемента. Навчити розрізняти різні моделі атомів, один від одного. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій. усвідомлювати, що знання, зокрема про природу, є продуктом діяльності (переважно експериментальної) наукової спільноти впродовж багатьох століть.

Очікувані результати: Учні зможуть усвідомлювати початкові аспекти будови атома та хімічного елемента. Учні зможуть розрізняти різні моделі атомів, один від одного. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Предмет вивчення хімії. Що таке речовина?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Сьогодні ми познайомимось з поняттям атома, іона та хімічного елемента. Розглянемо будову атома та його склад. А також розглянемо різні моделі атома.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Поняття «атома»

Слайд 8. Атоми – найменші частинки речовини

Слайд 9. «Пудингова» модель атома

Слайд 10. Еволюція дослідження атома

Слайд 11. Планетарна модель атома

Слайд 12. Атом Нільса Бора

Слайд 13. Будова атому

Слайд 14. Будова атому

Слайд 15. Розмір атома

лемент

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17-22. Робота на уроці.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 23. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні