Каталог матеріалів

Урок №89 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Творення прикметників. Перехід прикметників в іменники

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №89. Творення прикметників. Перехід прикметників в іменники

Мета: ознайомити зі способами творення прикметників; учити перетворювати прикметники в іменники; розвивати навички творення присвійних прикметників; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає та визначає способи творення прикметників; розподіляє прикметники за групами; перетворює прикметники в іменники; утворює присвійні прикметники; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розв’язує тестові завдання; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 9-10. Випишіть прикметники, поясніть їхнє лексичне значення, розберіть слова за будовою. Назвіть слова, від яких ці прикметники утворилися, та визначте спосіб творення їх. Поміркуйте, чи впливають значущі частини слова на лексичне значення слів. Чому слово «хобі» пишемо з однією буквою «б»?

Слайд 11. Перевір себе.

Слайд 12. Розгляньте таблицю. Розкажіть про способи творення прикметників.

Слайд 13. Запам’ятай.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Визначте розряди за значенням і спосіб творення прикметників.

Слайд 18. Визначте спосіб творення прикметників. Поясніть фонетичні явища, які відбуваються в окремих словах.

Слайд 19. Перевір себе.

Слайд 20. Утворіть від поданих слів прикметники, визначте спосіб творення їх.

Слайд 21. Перевір себе.

Слайд 22. Визначте спосіб творення прикметників. Якого значення надають словам префікси? Наведіть подібні приклади.

Слайд 23. Замініть подані словосполучення синонімічними з присвійними прикметниками.

Слайд 24. Запишіть усі відомі вам захоплення однокласників І однокласниць. Утворіть від них прикметники.

Слайд 25. Утворіть від слів добрий, чесний, старий, великий прикметники суфіксальним способом, щоб вони набули зменшувально-пестливого відтінку, а також відтінків презирливості, згрубілості.

V. Закріплення вивченого

Слайд 26. Тестове завдання.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні