Каталог матеріалів

Урок №88 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання прикметників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №88. Відмінювання прикметників

Мета: учити відмінювати прикметники твердої і м'якої групи; розвивати навички розрізнення паронімів; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця відмінює прикметники твердої і м'якої групи; розрізняє пароніми; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розв’язує тестові завдання; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Тестове завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Розгляньте таблицю. Розкажіть про відмінювання прикметників твердої і м'якої груп. Наведіть власні приклади.

Слайд 9. Трансформуйте подані словосполучення за зразком і запишіть у називному, родовому, давальному, орудному відмінках однини. Позначте головне і залежне слова. Визначте тип словосполучень за морфологічним вираженням головного слова.

Слайди 10-11. Перевір себе.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Щоденні 5.

Слайд 15. Поясніть значення слів дружний і дружній, сусідній, сусідовий і сусідський. У разі потреби, скористайтеся тлумачним словником. Як називають подібні слова? Складіть із цими словами речення. Провідміняйте ці прикметники в однині і множині.

Слайди 16-17. Перевір себе.

Слайди 18-19. Перевір себе.

Слайд 20. Хмаринка прикметників. Випишіть прикметники твердої та м’якої груп.

Слайд 21. Розвиваємо творчість. Розглянь зображення. Склади коротку розповідь на основі побаченого, використовуючи прикметники м’якої групи.

V. Закріплення вивченого

Слайд 22. Тестове завдання.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні