Каталог матеріалів

Урок №85 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Ступені порівняння якісних прикметників, творення їх

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №85. Ступені порівняння якісних прикметників, творення їх

Мета: навчити утворювати вищий та найвищий ступені порівняння прикметників; розуміти роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички доречного вживання прикметників у власному мовленні; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця утворює вищий та найвищий ступені порівняння прикметників; знаходить прикметники в реченні; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розв’язує тестові завдання; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Визначте розряди виділених прикметників. Поясніть їхнє лексичне значення. У якому з речень ознака виявляється більшою мірою? Висловіть припущення, для чого треба ділити завдання на рівні?

Слайд 10. Розгляньте уважно таблицю й підготуйте повідомлення про ступені порівняння якісних прикметників.

Слайди 11-12. Розгляньте таблицю.

Слайд 13. Запам’ятай.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Перекладіть прикметники. Утворіть від них і запишіть просту і складену форму вищого і найвищого ступенів порівняння.

Слайд 18. Поставте наголос у виділених словах. Утворіть, де можливо, ступені порівняння від прикметників. Підкресліть слова, у яких відбулися фонетичні зміни. Поясніть написання цих слів. Чи від усіх прикметників ви змогли утворити ступені порівняння? Чому?

Слайди 19-20. Перевір себе.

Слайд 21. Запам’ятай.

Слайд 22. Відредагуйте речення.

Слайд 23. Перевір себе.

V. Закріплення вивченого

Слайди 24-25. Тестові завдання.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні