Каталог матеріалів

Урок №81 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Велика буква Ї. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 81

Тема. Велика буква Ї. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Ї, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; розвивати навичку читання, уміння добирати заголовок до прочитаного тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати любов до рідної України, інтерес до визначних місць Києва, прагнення їх побачити або відвідати. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати велику букву ї, вивчені букви; писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками, розгадувати кросворди; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

ІІ. Актуалізація знань.

1) Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд . Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

2) Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

Слайд 4-7. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

 

3) Робота з чистомовкою.

Слайд 8. Робота з чистомовкою.

Слайд 9. Фізкультхвилинка для очей.

 

4) Повторення вивченого.

Слайд 10. Повторення вивченого.

 

5) Робота зі звуковими схемами.

Слайд 10. Склади звукові схеми до слів.

 

6) Читання складів та слів з вивченими буквами.

Слайд 11. Читай швидко.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 12. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: Україна український ручай країна музей екскурсія.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

 

Бесіда за малюнком (с.52).

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Хто зображений на малюнку? У якому одязі діти? Як називається одяг на хлопчикові? (сорочка, кептарик, шаровари, чоботи) І на дівчинці? Прочитайте слово під малюнком, пояснюють, з чого видно, що зображені діти називаються українцями. Зробіть звуковий аналіз слова українці і зіставте її зі схемою, поданою під малюнком.

Слайд 15. Склади звукові схеми до слів.

Слайд 16. Дай відповіді на питання.

Слайд 17. Вправа «Квест-дослідження».

Слайд 18. Поміркуй і доповни речення.

 

Методика написання великої друкованої букви «ї».

Слайд 19. Методика написання великої друкованої букви «ї». Написання букви «ї» у повітрі.

Слайд 20. Рухлива вправа.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 21. Прочитайте завдання Читалочки.

 

Робота з текстом.

Слайд 22. Прочитай текст. Придумай заголовок

Слайд 23. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 24. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 25. Фізкультхвилинка.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 26. Прочитай разом із Щебетунчиком і надрукуй слова.

 

Робота з текстом.

Слайд 27. Прочитай текст. Придумай свій заголовок.

Слайд 28. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 29. Гра «Продовжте речення».

Слайд 30. Прочитай текст різними способами.

Слайд 31. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 32. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Складання сенкану.

Слайд 33. Вправа «Сенкан».

 

Гра «Картинка заблукала».

Слайд 34. Гра «Картинка заблукала».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 35. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 36. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 37. Рефлексія «Світлофор настрою». Перейдіть дорогу, використавши пропуск у вигляді цеглинки LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні