Каталог матеріалів

Урок №81 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Групи прикметників за значенням: якісні, відносні, присвійні

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №81. Групи прикметників за значенням: якісні, відносні, присвійні

Мета: навчити визначати групу прикметників за значенням; розуміти роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички утворення присвійних прикметників; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця розподіляє прикметники за групами; знаходить прикметники в реченні; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; утворює присвійні прикметники; відновлює прислів’я; добирає синоніми до прикметників; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайди4-6Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Вправа Online.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Перебудуйте наведені словосполучення так, щоб залежним словом замість іменника став прикметник. Запишіть за зразком. Визначте розряд за значенням утворених прикметників.

Слайд 11. Перевір себе.

Слайди 12-13. Ознайомтеся зі змістом таблиці. Сформулюйте 3-4 уточнювальні запитання. Доповніть правила власними прикладами.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Утворіть від іменників присвійні прикметники. Складіть із ними словосполучення й запишіть. Яке фонетичне явище відбувається внаслідок словотворення?

Слайд 18. Об'єднайтеся в групи для гри «Хто більше?». За кілька (3-5) хвилин згадайте й запишіть прикметники, до яких можна дібрати фразеологізми.

Слайд 19. Установіть відповідність між частинами прислів’їв, знайдіть прикметники, визначте групу за значенням.

V. Закріплення вивченого

Слайд 20. Гра «Добери синоніми». Утвори словосполучення, визнач групу за значенням.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні