Каталог матеріалів

Урок №80 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Групи прикметників за значенням: якісні, відносні, присвійні

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №80. Групи прикметників за значенням: якісні, відносні, присвійні

 

Мета: ознайомити із групами прикметників за значенням: якісними, відносними, присвійними; переходом прикметників з однієї групи в іншу; розуміти роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички доречного вживання прикметників у власному мовленні; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання на відповідність; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця розподіляє прикметники за групами; знаходить прикметники в реченні; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; добирає синоніми й антоніми до прикметників; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Прочитайте словосполучення. Висловіть припущення щодо ознаки, за якою поділено на групи ці словосполучення. Складіть речення з одним словосполученням із кожної групи. Прикметники якої з груп називають ознаку, що може виражатися більшою або меншою мірою? З якими прикметниками можуть поєднуватися прислівники дуже, надто, надзвичайно, трохи?

Слайди 10-11. Ознайомтеся з таблицею. Сформулюйте чотири запитання, на які в ній є відповіді.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Щоденні 5.

Слайд 15. Поясніть значення прикметників. Поєднуючи їх з іменником, утворіть словосполучення, визначте розряди прикметників за значенням.

Слайд 16. Випишіть із тлумачного словника значення поданих прикметників. Намагайтеся зробити це стисло — одним словом або словосполученням.

Слайд 17. До кожного слова доберіть антоніми і синоніми. Про яку комунікативну ознаку мовлення свідчить наявність такої кількості синонімів?

Слайд 18. Розвиваємо творчість. Розглянь зображення. Склади коротку розповідь на основі побаченого, використовуючи якісні, відносні та присвійні прикметники.

Слайд 19. Гра «Чарівний кубик». Використовуйте у відповідях прикметники.

V. Закріплення вивченого

Слайд 20. Тестове завдання.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні