Каталог матеріалів

Урок №8 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Бібік Н. М. - Сонце. Світло і тепло.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Надія Бібік та Галина Бондарчук» для 2 класу за програмою НУШ

 

Урок №008. Сонце. Світло і тепло.

Очікувані результати: учні формують уявлення про сонце; збагачують знання про сонце як небесну зорю; усвідомлюють, що сонце є єдиним джерелом тепла і світла, джерелом життя на планеті Земля; спостерігають за висотою сонця і встановлюють найпростіші зв'язки між висотою сонця і кількістю тепла; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

формувати в учнів уявлення про сонце; збагатити знання про сонце як небесну зорю; допомогти усвідомити, що сонце є єдиним джерелом тепла і світла, джерелом життя на планеті Земля; учити спостерігати за висотою сонця і встановлювати найпростіші зв'язки між висотою сонця і кількістю тепла; сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу; розвивати увагу, пам'ять, мислення; виховувати гідне ставлення до природи;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3.  Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 4. Ранкове коло.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 6-9.  Розгадай ребус.

Слайд 10.  Про що можна сказати: сходить, світить, гріє, пече, сідає і заходить? Намалюй відгадку.

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 11.  Уважно послухай!

Слайд 12.  Покажи стрілками на малюнку напрям руху сонця на небосхилі. Досліди, коли сонце дуже гріє: уранці, опівдні чи ввечері. Познач на малюнку.

Слайд 13.  Поміркуй і продовж речення.

Слайд 14.  Довідничок.

Слайд 15.  Дай відповідь на запитання.

Слайд 16.  Якого розміру Сонце?

Слайд 17.  Цікавинка.

Слайд 18.  Перегляд відео. Яке значення для земля має сонце.

Слайд 19.  Восени сонечко опускається нижче, тому температура повітря стає нижчою. З кожним днем все холоднішає.

Слайд 20.  Візьми два термометри і помісти один на сонці, інший — поруч, але в тіні. Перший покаже вищу температуру, ніж другий, бо він нагрівся сонячним промінням.

Слайд 21.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 22.  Навіщо сонце тваринам?

Слайд 23.  Скарбничка цікавого.

Слайд 24. Навіщо сонце людям?

Слайд 25.  Навіщо сонце рослинам?

Слайд 26.  Чому зайчик називають «сонячним»?

Слайд 27.  За допомогою дзеркальця впіймай сонячний зайчик. Спробуй упіймати його за допомогою іншого блискучого предмета (наприклад, металевої кришки від банки).

Слайд 28. Заповни таблицю результатами досліду із сонячним зайчиком. Став, де потрібно.

Слайд 29.  Якого кольору сонячний зайчик? Проведи дослід. Постав на шляху сонячного зайчика скляну пірамідку. Що ти бачиш?

Слайд 30.  Замалюй, які кольори показав сонячний зайчик.

Слайд 31. Дай відповіді на запитання.

Слайд 26.  Вправа «Мікрофон».

Слайд 30.  Замалюй, які кольори показав сонячний зайчик.

Слайд 31. Дай відповіді на запитання.

Слайд 32.  Висновок.

Рефлексія. Вправа «Кленовий листочок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні