Каталог матеріалів

Урок №8 з образотворчого мистецтва для 1 класу за Калініченко О. В. - Мої захоплення

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – О.В. Калініченко»

Урок №08 Мої захоплення

Художник, скульптор (повторення).

СМ: К. Зеллер «Риба-клоун», скульптура-рельєф «Риба».

ХТД: Зображення рибки з пластиліну на картоні.

ГР: Створення колективної композиції-«акваріуму». Презентація спільної роботи

Мета: ознайомити учнів із поняттям «рельєф»; вчити передавати чарівний світ природи засобами кольору; вчити розрізняти форми риб на основі геометричних фігур; розвивати окомір, дрібну моторику рук; виховувати уміння спостерігати за навколишнім світом, удосконалювати навички роботи з пластиліном у різних техніках: розмазування, розкачування, накладання, примазування; виховувати естетичні почуття, екологічну культуру.

Очікувані результати: здобувач освіти сприймає твори різних видів мистецтва, висловлює власні емоційні враження; розрізняє форми предметів, що є основою для зображення об’єктів довкілля; створює рельєфний образ рибки, використовуючи різні форми.

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою:  усного висловлювання своїх вражень від мистецтва; за допомогою коментування дорослого й оцінювання власної художньо-творчої діяльності;

екологічної: спостереження, дослідження та явищ природи засобами мистецтва;

навчання впродовж життя: формування уміння визначати власні художні інтереси, прагнення доцільно використовувати свій час для творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

 

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Гра «Мікрофон»

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд4-6. Слово вчителя

Слайд7. Дайте відповіді на запитання.

Слайд8. Відгадайте загадку.

Слайд9. Гра «Мікрофон»

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. Розгляньте зображення морських істот. Зверніть увагу на пластичність та обтічність їхніх форм.

Слайд12. Назвіть геометричні фігури вам нагадують форми жителів морських глибин.

Слайд13. Слово вчителя

Слайд14. Запам’ятайте.

Слайд15. Розгляньте зображення.

Слайд16. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд17. Інструктаж. Правила роботи з пластиліном

Слайд18. Виконайте зображення рибки з пластиліну на картоні. Воду можна зобразити заздалегідь (покрити картон синім пластиліном).

Слайд19. Послідовність виконання

Слайд20. Гімнастика для очей

Слайд21. Об’єднайте зображення рибок і створіть «акваріуми». Презентуйте спільну роботу — мешканців кожного «акваріума».

Підсумок

Слайд22. Знайдіть відмінності.

Слайд23. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд24. Рефлексія. Вправа «Веселка»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні