Каталог матеріалів

Урок №8 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Морфологія (іменник, прикметник)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №8. Морфологія (іменник, прикметник)

Мета: повторити та систематизувати знання учнів про іменник і прикметник як частини мови, пригадати такі категорії іменника як рід, число, відмінок, відпрацювати визначення роду незмінюваних іменників іншомовного походження, практикувати визначення груп прикметників за значенням та утворення ступенів порівняння;

Очікувані результати: характеризує взаємозв’язок між темою, мікротемами та основною думкою тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. І. Прочитайте текст. Визначте його основну думку. З яких часів бере свій початок наша держава?

Слайд 9. II. Виконайте завдання.

Слайд 10. Пригадаймо! Рід іменників.

Слайд 11. Спишіть, замінюючи числа словами.

Слайд 12. Пригадаймо! Кличний відмінок іменників.

Слайд 13. І. Запишіть іменники в кличному відмінку.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. КОЛО ДУМОК.

Слайд 16. Пригадаймо! Групи прикметників за значенням.

Слайд 17. Визначте групу за значенням кожного прикметника в поданих словосполученнях (усно).

Слайд 18. Доберіть до поданих словосполучень синонімічні з присвійним прикметником. Дібрані словосполучення запишіть.

Слайд 19. Пригадаймо! Ступені порівняння прикметників.

Слайд 20. І. Знайдіть два прикметники, від яких можна утворити ступені порівняння. Утворіть від обраних слів просту й складену форми вищого й найвищого ступенів порівняння.

Слайд 21. СИТУАЦІЯ. Висповіть свою думку щодо наведеного нижче

твердження (3-4 речення), використовуючи прикметники вищого або

найвищого ступеня порівняння. Ви можете скористатися поданими

словосполученнями.

Слайд 22. Відредагуйте словосполучення та запишіть правильно. Поясніть суть допущених помилок.

Слайд 23. Відредагуйте словосполучення та запишіть правильно. Поясніть суть допущених помилок.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні