Каталог матеріалів

Урок №8 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за В. Власов - Фольклор як історичне джерело

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) В. Власов

Урок №8. Фольклор як історичне джерело

Мета: дати визначення поняттям «етнографія» та «фольклор»; сформувати уявлення в здобувачів освіти про те, як відбуваються етнографічні дослідження; визначити роль і місце усної народної творчості у дослідженні минулого; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; уміння вчитися впродовж життя; обізнаність та самовираження у сфері культури; соціальна та громадянська компетентності; інформаційно-цифрова компетентність; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати національно-культурну ідентичність у сучасному багатокультурному світі.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «етнографія», «фольклор»; вміти наводити приклади історичних пам’яток та інших проявів минулого в сьогоденні – фольклор, соціальні практики; виявляти любов й повагу до історії рідного села, міста – своєї Малої Батьківщини.

 Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Фронтальна бесіда

Слайд 5. Online завдання

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6-7. Робота з ілюстраціями. Бесіда

Слайд 8. Розповідь вчителя

Слайд 9. Робота з термінами і поняттями

Слайд 10. Робота з підручником. Бесіда

Слайд 11. Розповідь вчителя

Слайд 12. «Кошик ідей»

Слайд 13. Гімнастика для очей

Слайд 14. Досліджуємо

Слайд 15-16. Робота в групах

Слайд 17. Робота з підручником. Письмове завдання

Слайд 18-19. Читайликам

Слайд 20. Історична гра

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Фронтальне опитування

Слайд 22. Робота в групах

Слайд 23. Самооцінювання. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні