Каталог матеріалів

Урок №8 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 8. Досліджуємо задачі

Мета: узагальнити й систематизувати навчальний досвід відносно сюжетних задач. Узагальнити й систематизувати знання та вміння учнів відносно задач на знаходження суми, різницеве або кратне порівняння двох часток та обернених до них; задач на знаходження суми, різницеве чи кратне порівняння двох добутків та обернених до них; задач на знаходження четвертого пропорційного; задач на подвійне зведення до одиниці, задач на спільну роботу та про способи їх розв’язування. Актуалізувати вміння застосовувати в обчисленнях правила множення та ділення з числами 0 та 1, ділення рівних чисел, множення та ділення на розрядну одиницю. Вдосконалювати обчислювальні навички позатабличного множення та ділення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення й систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Усний рахунок. Зошит «Працюю самостійно» №1, с.7. Завдання 21.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-14. Завдання 1. Склади та розв’яжи задачі, скориставшись підказками. До кожної задачі склади та розв’яжи обернену задачу.

Слайд 15-17. Завдання 1. Обернена задача до 1, 2, 3 задачі.

Слайд 18. Фізкультхвилинка

Слайд 17-22. Завдання 2. Склади задачі за короткими записами. Розв’яжи задачу 1, скориставшись вкладкою 4. Зістав задачі 1 і 2; 1 і 3; 3 і 4; 2 і 4. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання?

Слайд 23. Завдання 3. Знайди значення сум і різниць письмово.

Слайд 24. Завдання 4. Згадай порядок виконання дій у виразах. Знайди значення виразів.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26-31. Завдання 1. Склади задачі за короткими записами. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3; 3 і 4; 5 і 6; 4 і 6. Що змінюється? Як це вплине на розв’язання задач? Розв’яжи усно хоча б одну із задач 2–6.

Слайд 32-36. Завдання 2. Склади задачі за короткими записами. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3; 3 і 4; 4 і 5. Що змінюється? Як ця зміна вплине на розв’язання задач? Розв’яжи усно хоча б одну із задач 2–5.

Слайд 37. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 38. Завдання 4. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 39. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 40. Завдання 6. Виконай обчислення зручним для тебе способом.

Слайд 41. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 42-43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні