Каталог матеріалів

Урок №77 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Повторення вивченого про прикметник

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №77. Повторення вивченого про прикметник

 

Мета: повторити і закріпити знання учнів про прикметник як частину мови; учити розрізняти прикметники та співзвучні прислівники; розвивати навички визначення морфологічних ознак прикметника та використання прикметників у мовленні; добирати антоніми; знаходити в тексті фразеологізми; сприяти естетичному вихованню через красу слова.

Очікувані результати: учень/учениця називає морфологічні ознаки прикметників; знаходить прикметники в тексті; добирає до них антоніми; розрізняє прикметники та співзвучні прислівники; застосовує ці знання у практичних завданнях та в мовленні; складає коротку розповідь на основі побаченого, використовуючи прикметники .

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Прочитайте текст, визначте, про яку пору року йдеться?

Слайд 11. Спишіть, уставляючи потрібні, на вашу думку, прикметники. На що вони вказують? Порівняйте текст, поданий у підручнику і записаний у зошиті. Яку роль відіграють прикметники? Назвіть у записаному тексті словосполучення, у яких прикметники вжиті в переносному значенні. Розкажіть про вихідний день, використовуючи якомога більше прикметників.

Слайди 12-13. Прочитайте виразно текст. Перекажіть. Визначте основну думку. Дайте відповіді на запитання і виконайте завдання.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Запитання і завдання.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Розгляньте схему. Чи вичерпну інформацію вона містить? Відповідь

обґрунтуйте, у разі потреби доповніть.

Слайд 20. Хмаринка прикметників. Утворіть словосполучення, додавши іменники.

Слайд 21. Розвиваємо творчість. Розглянь зображення. Склади коротку розповідь на основі побаченого, використовуючи прикметники.

V. Закріплення вивченого

Слайд 22. Тестове завдання на відповідність.

Слайд 23. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні