Каталог матеріалів

Урок №76 для 1 класу з математики за Н.П. Листопад - Порівняння чисел. Задачі на різницеве порівняння. Складання нерівностей. Різницеве порівняння іменованих чисел.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад».

Урок №76

Тема. Порівняння чисел. Задачі на різницеве порівняння. Складання нерівностей. Різницеве порівняння іменованих чисел.

Мета: навчити учнів порівнювати числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння; вчити складати нерівності; удосконалювати вміння порівнювати іменовані числа; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: учень/учениця знає, як записувати та складати вирази; правильно обчислює вирази та порівнює їх з визначенням «на скільки…»; вміє розв’язувати задачі; порівнює іменовані числа; встановлює взаємозв’язок між діями додавання та віднімання; вміє складати, читати й розв’язувати приклади на віднімання та додавання за малюнками і числовим відрізком, за схемами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Клас готовий працювати?

Додавати й віднімати,

Числа й вирази рівняти,

Вчасно руки піднімати,

Щоб складні задачі розв'язати.

 

Слайд 3. Підготовчі вправи.

Які числа утворюють перший десяток?

Полічіть від 1 до 10.

Слайд 4. Підготовчі вправи.

Які числа утворюють другий десяток?

Полічіть від 11 до 20.

Слайд 5. Підготовчі вправи.

У якому порядку ви лічили – прямому чи зворотному?

Полічіть у порядку спадання від 20 до 11.

Слайд 6. Підготовчі вправи.

Назвіть одноцифрові числа?

Які числа називають двоцифровими? Наведіть приклади.

Слайд 7. Підготовчі вправи.

Які числа називають круглими? Наведіть приклади.

Які числа називають парними?

Наведіть приклади парних чисел другого десятка.

Актуалізація знань

Слайд 8. Підготовка до математичного диктанту.

Професор Математики, який багато знає,

Діток дуже любить і завжди про них дбає.

Диктанти з математики він діткам надсилає.

Їхні розум й мислення старанно розвиває!

 

Слайд 9. Математичний диктант.

Запишіть найбільше одноцифрове число.

Запишіть найменше двоцифрове число.

Яке число передує числу 15?

Яке число наступне за числом 16?

Запишіть сусідів числа 19.

Запишіть суму чисел 3 і 5.

Запишіть різницю чисел 7 і 7.

Запишіть число, у якому 1 десяток і 6 одиниць; 1 десяток і 2 одиниці.

 

Слайд 10. Перевірка математичного диктанту.

9

10

14

16

18, 20

8

0

16, 12.

Слайд 11. Усне опитування.

Утворіть число 12 із наступного, із попереднього.

Назвіть сусідів числа 12.

Що означає цифра 1 у записі числа 12?

Що означає цифра 2? (2 одиниці, 1 десяток.)

Де ми зустрічаємо число 12? (Рік має 12 місяців. Годинник традиційно має 12-годинний циферблат.)

 

Слайд 12. Цікаві факти про цифру 12.

Давньогрецький герой Геракл здійснив 12 подвигів.

У людини 12 пар ребер.

Кількість зодіакальних сузір’їв 12.

На прапорі Європейського союзу 12 зірок.

Міру рахунку предметів, що дорівнює 12, називають дюжиною.

 

Слайд 13. Робота над загадкою.

Живе собі батько й

тисячі синів має.

Кожному шапку справляє,

а своєї не має. (Дуб)

 

 

 

Слайд 14. Мотивація навчальної діяльності. Гра «Шифр».

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Розташуйте цифри у порядку зростання — і ви дізнаєтесь, за що шанують дуб та його деревину.

 

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 15. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми будемо складати нерівності.

Розв'язувати задачі на різницеве порівняння.

ІІ. Основна частина.

Порівняння чисел.

Слайд 16. Актуалізація поняття «більше», «менше» стосовно чисел натурального ряду. Вправа «Я більше тебе!».

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Зазначте числа так, щоб стрілка йшла від більшого до меншого.

Слайд 17. Цікаві факти про дуб.

Дуб може жити більше тисячі років і сягати 40 метрів заввишки. А окружність його стовбура може становити понад 12 метрів. Жолуді зазвичай з’являються після досягнення дубом віку 20 років. Дуб, який росте в Італії, дає солодкі жолуді, які можна вживати в їжу. Дуб вважають годувальником лісу. Серед птахів жолуді їдять дятли, сойки і повзики.

Слайд 18. Робота з підручником. Порівняння предметів.

Розгляньте зображення.

Що ви бачите на слайді?

Скільки жолудів на першому малюнку? на другому? Запиши ці числа та порівняй.

12<15

 

Слайд 19. Робота з підручником. Порівняння.

Розгляньте зображення.

Що ви бачите на слайді?

Порівняйте.

 

Слайд 20. Робота з підручником. Порівняння.

Розгляньте зображення.

Що ви бачите на слайді?

Порівняйте.

 

Слайд 21. Робота з підручником. Складання нерівностей.

Розгляньте зображення.

Що ви бачите на слайді?

Із числами 2, 7, 10, 13, 16 склади десять нерівностей, використавши знаки >, <.

Слайд 22. Гімнастика для очей.

 

Розвязування задач.

Слайд 23. Робота з підручником. Розв'язування задачі на різницеве порівняння.

Прочитайте умову задачі (Миколці 8 років, а його другові Макарові — 7).

Прочитайте питання задачі. (На скільки років Макар молодший від Миколки?)

8 – 7 = 1

Відповідь: на 1 рік молодший.

Слайд 24. Робота з підручником. Креслення відрізка.

Виміряй довжину кожної смужки. На скільки сантиметрів жовта смужка довша за червону?

8 см – 5 см = 3 см

Слайд 25. Фізкультхвилинка.

Повторюйте, щоб відпочити.

 

III. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 26. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Вчитель нагадує, як правильно сидіти під час роботи в зошиті, як правильно тримати ручку, зошит.

Ноги повинні стояти повною ступнею на підлозі.

Спина рівна.

Голова нахилена вниз так, аби бачити, що позначено у зошиті.

Лікті – на парті так, аби не звисали.

Між партою і грудьми має бути відстань на ширину долоні.

Зошит має лежати навкоси.

Олівець тримаємо тільки трьома пальцями – великим, вказівним і середнім.

Олівець більше спирається на середній палець, ми тримаємо його великим і зверху вказівним пальцем.

Усі три пальці знаходяться на відстані 2 см від кінця олівця.

 

Слайд 27. Робота в зошиті.

Учні виконують у зошиті завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

Напиши за зразком.

 

Слайд 28. Робота в зошиті.

Учні виконують у зошиті завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

Напиши за зразком.

 

Слайд 29. Пальчикова гімнастика.

 

Слайд 30. Робота в зошиті.

Учні виконують у зошиті завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

Порівняй.

 

Слайд 31. Робота в зошиті.

Учні виконують у зошиті завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

Порівняй.

 

Слайд 32. Рухлива вправа.

 

Слайд 33. Логічне завдання.

Розгляньте зображення.

Що ви бачите на слайді?

Який многокутник можна скласти з кожної групи відрізків? Склади.

 

Слайд 34. Практична робота.

Розгляньте зображення.

Що ви бачите на слайді?

Зроби моделі будь-якого трикутника і чотирикутника з олівців.

 

Виконання Online завдання.

Слайд 35. Online завдання.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Чарівний кубик».

Кубик, діти не простий,

Незвичайний – чарівний.

Він знання перевіряє,

Працювать допомагає.

  • Все було просто!
  • Мені довелося докласти зусилля.
  • Мені нічого не вдалося!

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні