Каталог матеріалів

Урок №73 для 3 класу з Я досліджую світ за І. Жарковою, Л. Мечник, Л. Роговською - Українські Карпати

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська.

Урок №73. Українські Карпати

Мета: освітня:

сформувати уявлення про географічне положення та природні особливості Українських Карпат;

ознайомити з рельєфом, кліматом, річками, рослинним і тваринним світом регіону;

розкрити значення Карпат для природи та господарської діяльності людини.

Розвивальна:

розвивати вміння працювати з картою та визначати розташування гір;

формувати навички аналізу природних умов та їх впливу на життя людей;

розвивати пізнавальний інтерес до природної спадщини України.

Виховна:

виховувати любов до рідної природи та почуття гордості за природні багатства України;

формувати екологічну свідомість і відповідальне ставлення до збереження гірських екосистем.

Очікуванні результати: усвідомлюють, що Українські Карпати — це унікальна гірська система з різноманітною природою, багатою культурною спадщиною. Розуміють значення Карпат для клімату, водних ресурсів і рекреації. Знають про рельєф, природні ресурси, типові рослини, тварин, а також народні традиції, пов’язані з Карпатами. Уміють розповідати про Карпати, їхню природну та культурну цінність. Поважають традиції гірських народів, збереження природи в горах. Розвивають любов до рідного краю, пізнавальний інтерес. Формують почуття гордості за красу та багатство України.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Передбачення теми уроку.

Слайд6. Розглянь фото. Чому гори так зачаровують людей?

Слайд7. Довідничок.

Слайд8. Найвищою вершиною є Говерла (2061 м), що знаходиться у Карпатах. 

Слайд9. Рухлива вправа.

Слайд10. Торбинка цікавинок.

Слайд11. Водойми.

Слайд12. Клімат.

Слайд13. Розгляньте малюнок. Як змінюється рослинний світ від підніжжя гори до її вершини?

Слайд14. Біля підніжжя, на схилах гір, ростуть широколисті ліси. Їх утворюють дуб, граб, липа, клен, бук.

Слайд15. Вище — холодніше, тому з’являються хвойні дерева — ялиця і смерека.

Слайд16. Підлісок широколистих і мішаних лісів утворюють кущі малини, ліщини, ожини, шипшини.

Слайд17. Довідничок.

Слайд18. На вершинах Карпат хвойні ліси змінюються чагарниками із сосни гірської та ялівцю.

Слайд19. Фізкультхвилинка.

Слайд20. Цікаво знати.

Слайд21. Розглянь карту природних зон України. Які тварини мешкають у Карпатах?

Слайд22. Звірі: олень благородний, заєць, куниця, видра, білка.

Слайд23. Звірі: лисиця, вовк, дика свиня, борсук.

Слайд24. Птахи — тетерук, рябчик, дятел строкатий.

Слайд25. Птахи — синиця чорна і синиця чубата.

Слайд26. Частіше зустрічаються саме в Карпатах: ведмідь бурий, кіт лісовий, рись.

Слайд27. Частіше зустрічаються саме в Карпатах: лелека чорний, орел, шишкар ялиновий, дятел чорний, змієїд.

Слайд28. Тільки в карпатських лісах трапляються білка карпатська, полівка снігова, глухар карпатський.

Слайд29. Цікаво знати.

Слайд30. Основні природні багатства Українських Карпат.

Слайд31. Сільське населення Карпат займається розведенням овець.

Слайд32. Запам’ятай.

Слайд33. Робота в підручнику.

Слайд34. Виконай завдання в зошиті.

Слайд35. Технологія «Дискусія»

Слайд36. Відшукай на карті притоки Дністра.

Слайд37. Обери тварин, які водяться лише в Карпатах.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд38. Домашнє завдання.

Підсумок

Рефлексія.

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні