Каталог матеріалів

Урок №70 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви ч, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 70

 

Тема. Написання малої букви ч, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення. Побудова речень за поданим початком і малюнком.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою ч, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою ч, відновлювати деформовані слова; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати надруковані речення, будувати речення за поданим початком і малюнком; розвивати уміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження; виховувати прагнення долучатися до домашніх справ, допомагати старшим членам родини.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву ч; склади та слова з буквою ч; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Рефлексія. Вправа «Чи все взяли на урок?».

Слайд 3. Рефлексія. Вправа «Чи все взяли на урок?».

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Складовий аукціон.

Слайд 4. Складовий аукціон.

 

Робота із загадкою.

Слайд 5. Робота над загадкою.

 

Робота зі звуковою схемою.

Слайд 6. Побудуйте звукову схему.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: черевики чобітки чай чайник.

Слайд 8. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 9. Фізхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Робота за сторінками зошита (с.24-25)

Слайд 10. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 11. Бесіда за малюнком. Хто зображений на малюнку? Де знаходяться мама з дочкою і сином? Чим вони зайняті? Який настрій у всіх, чому. Чи бували ви у взуттєвих магазинах? Яке взуття там бачили, яке взуття хотіли б придбати.

Слайд 12. З'ясуйте, з яких елементів складається буква ч. Наведіть на малюнку всі її елементи.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 14. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 15. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

 

Методика написання малої букви ч.

Слайд 16. Вчимося писати.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 17. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 18-19. Робота в зошиті.

Слайд 20. Вправа для очей.

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 21. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 22. Розгляньте зображене на малюнку взуття. Як воно називається? (кеди, черевики і туфлі) Чи є пара в кожного виду взуття? Яке взуття без пари? домалюйте пару туфлі, зафарбуйте кожну пару.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

 

Продовження роботи в зошиті на сторінці 25.

Слайд 24. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 25. Робота в зошиті.

Слайд 26. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 27. Бесіда за малюнком. Хто зображений на малюнку? Чим зайняті мама з дочкою? Що робить кожна з них? Чай вони готують тільки для себе, чи ще для когось? Чому ви так вважаєте? Чи долучаєтеся ви до накривання стола вдома?

Слайд 28. Робота в зошиті.

Слайд 29. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 30. Розгадайте ребус.

Слайд 31. Пальчикова гімнастика.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 32. Буквений диктант.

 

Гра «Упіймай звук».

Слайд 33. Гра «Упіймай звук».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 34. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 35. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Під час підсумку уроку першокласники пригадують, яку букву вчилися писати, добирають слова з буквою «че», визначають її місце в слові. Далі читають склади й слова з рукописною буквою ч, написані на дошці або зображені на таблиці.

Рефлексія.

Слайд 36. Рефлексія «Лимонний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні