Каталог матеріалів

Урок №7 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Складне речення

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №7. Складне речення

Мета: ознайомити зі складним реченням, вчити відрізняти його від простого; удосконалювати вміння підкреслювати граматичні основи; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця підкреслює граматичні основи, визначає складні речення, відрізняє його від простого; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Питання – відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Спостереження за мовним матеріалом. Прочитайте речення. Визначте види речень за кількістю граматичних основ (просте чи складне). Яким видом речення думку передано гнучкіше й детальніше?

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Доведіть, що подані нижче речення складні, визначивши в них граматичні основи (усно).

Слайд 12. Прочитайте текст. Випишіть складні речення та підкресліть у них граматичні основи.

Слайд 13. Випишіть складні речення та підкресліть у них граматичні основи. Визначте та надпишіть над кожним виписаним реченням його вид — сполучникове чи безсполучникове.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Творче завдання. Прочитайте текст. Перетворіть складне сполучникове речення на безсполучникове й навпаки. Запишіть їх.

Слайд 18. Придумайте продовження історії про пташку, яка вдень спить (кілька речень). Розкажіть її (усно).

 Слайд 19. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Установіть відповідність.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Оберіть цукерку».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні