Каталог матеріалів

Урок №7-8 з курсу "Я досліджую світ" для 3 класу за Н. Будною - Методи дослідження природи

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №7-8. Методи дослідження природи

Мета: ознайомити учнів із різними методами дослідження природи: набути знань про спостереження, експеримент, моделювання та інші методи дослідження, вивчити, як і коли застосовувати ці методи для отримання достовірних наукових даних, розвинути навички застосування методів дослідження на практиці: практикувати використання різних методів дослідження в лабораторних умовах та на природі, розвинути критичне мислення при аналізі результатів досліджень, формувати науковий світогляд та екологічну свідомість: зрозуміти важливість наукових досліджень для розвитку суспільства та збереження навколишнього середовища, виховувати відповідальне ставлення до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай. За допомогою яких органів чуття, людина може пізнавати світ?

Слайд5. Робота в підручнику.

Слайд6. Обговоріть, що ви бачили дорогою до школи. Які нові відкриття для себе зробили?

Слайд7. Поясни, як ти розумієш вислів:

Слайд8. Робота в підручнику.

Слайд9. Запитання для обговорення.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Запам’ятай.

Слайд12. Словничок.

Слайд13. Поміркуй.

Слайд14. Словничок.

Слайд15. Довідничок.

Слайд16. Це лабораторія. Тут вчені проводять дослідження.

Слайд17. Фізкультхвилинка.

Слайд18. Розглянь схему.

Слайд19. Поміркуй.

Слайд20. Словничок.

Слайд21. Слово вчителя.

Слайд22. Словничок.

Слайд23. Обговоріть, про що можна дізнатися за допомогою зображених моделей.

Слайд24-28. Запам’ятай послідовні кроки, необхідні для здійснення досліджень.

Слайд29-30. Робота в групах.

Слайд31. Перевір себе.

Слайд32. Познач зображенні органи, які допомагають людині пізнавати навколишній світ.

Слайд33. Робота в зошиті.

Слайд34-35. Хто з дітей спостерігає, хто вимірює, а хто — проводить дослід?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд36. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні