Каталог матеріалів

Урок №67 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Гільберг Т. Г. - Якою буває погода навесні

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, О. Гантюк, Н. Павич

Урок №67. Якою буває погода навесні. Льодохід. Повінь.  

Очікувані результати

Учні ознайомлюються з особливою весняною погодою, її змінами та впливом на природу й людей.

Розуміють основні ознаки весни: зміну температури, тривалість дня, появу опадів та природні явища.

Вчитись спостерігати за погодою, робити її стан, робити прості прогнози.

Розвивають уміння аналізувати інформацію про погоду за спостереженнями, малюнками, таблицями та іншими джерелами.

Формують екологічну свідомість, розуміння важливості змін у природі для життя людей, тварин і рослин.

Зміцнюють навички роботи в парах та групах, навчаються висловлювати свої спостереження й робити висновки.

Мета уроку

Формування предметних компетентностей:

Ознайомити учнів з характерними особливостями весняної погоди.

Навчіться аналізувати зміни температури, опади та інші природні явища.

Формувати вміння спостерігати за погодою та пояснювати причини її змін.

Розвивати навички роботи з інформаційними джерелами (ілюстраціями, картами, таблицями).

Виховувати екологічну відповідальність та усвідомлення взаємозв'язку між природними змінами й життям людей.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися. Розвиток навичок спостереження, аналізу та узагальнення отриманої інформації.

Екологічна. Усвідомлення впливу погоди на природу та життя людей.

Комунікативна. Розвиток уміння висловлювати свої спостереження, пояснювати зміни в природі.

Математична. Формування навичок роботи з графіками, схемами, спостереженнями щодо погоди.

Соціальна. Навчання співпраці, взаємодії в групах та обговорення висновків..

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2.Ранкове коло.

Слайд3. Пригадай.

Слайд4. За світлинами встановіть, для якої пори року характерна така погода

Слайд5. Гімнастика для очей.

Слайд6. Гра «Знайди помилку»

Слайд7. Як ти розумієш прислів’я?

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Якими словами не можна охарактеризувати погоду.

Слайд10. Обери умовні позначки, які характеризують погоду сьогодні.  

Слайд11. Довідничок.

Слайд12. Поміркуй.

Слайд13. Словничок.

Слайд14. Поміркуй.

Слайд15. Який сніг під час відлиги?

Слайд16. Поміркуй.

Слайд17. Чому сніг брудний?

Слайд18. Дай відповідь на запитання.

Слайд19. Розглянь малюнки. Де сніг брудніший, а де чистіший? Чому?

Слайд20. Поміркуй.

Слайд21. Цікаво знати.

Слайд23. Обери, за якої температури вода переходить з твердого стану в рідкий.  

Слайд24. Побесідуймо.

Слайд25. Як ти гадаєш?

Слайд26. Словничок.

Слайд27. Що таке льодохід?

Слайд28. Запам’ятай.

Слайд29. Поміркуй.

Слайд30. Словничок.

Слайд31. Довідничок.

Слайд32. Чи безпечна повінь?

Слайд33. Прочитай оповідання.

Слайд34. Прочитай оповідання. Придумай кінцівку.

Слайд35. Дай відповідь на запитання.

Слайд36. Фізкультхвилинка.

Слайд37. Перевір себе.

Слайд38. Розглянь малюнок. Чим небезпечна така поведінка?

Слайд39. Для допитливих.

Слайд40 Виберіть та назвіть весняні явища неживої природи.

Слайд41. Висновок

Слайд42. Чи знаєте ви….

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд43.Інтерактивне завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні