Каталог матеріалів

Урок №65 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання великої букви Ш. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 65

 

Тема. Написання великої букви Ш. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення.

Мета: ознайомити учнів з великою рукописною буквою Ш, навчити писати її; формувати вміння писати слова з великою буквою Ш; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення, застосовувати знання про вживання великої букви, складати розповідь за малюнком; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати інтерес до спорту.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати велику рукописну букву ш; склади та слова з буквою ш; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з віршем.

Слайд 3. Підготовка до вивчення нового.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: штанга штангіст.

Слайд 5. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Робота за сторінками зошита (с.15)

Слайд 7. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 8. Бесіда за малюнком. Що відбувається на малюнку? (спортивні змагання) За яким видом спорту спостерігають уболівальники? (за важкою атлетикою або підніманням штанги) Як називаються спортсмени, які піднімають штангу? (штангісти) Якими словами можна описати штангіста? (сильний, міцний, дужий, мужній, мускулистий тощо) Чи доводилося вам бачити такі змагання, де саме?

Слайд 9. З'ясуйте, з яких елементів складається буква ш. Наведіть на малюнку всі її елементи.

Слайд 10. Вправа для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 11. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 12. Повторюємо вивчене.

 

Методика написання великої букви ш.

Слайд 13. Вчимося писати.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 14. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 15-16. Робота в зошиті.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Робота в зошиті.

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 19. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 20. Бесіда за малюнком. Куди зібралися діти, зображені на малюнку? Що допомогло знайти відповідь на це запитання? (спортивний інвентар, який тримають діти: боксерські рукавички і ковзани) Придумайте дітям імена з буквою «ша» (Сашко і Шура) Складіть речення про кожну дитину або розповідь про те, як діти в певні дні тижня ходили на тренування в спортивний клуб чи зал і готувалися до змагань.

Слайд 21. Яким видом спорту ви займаєтеся або який вид спорту вам подобається? Намалюйте спортивний інвентар цього виду спорту на пустій плашці.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 22. Буквений диктант.

 

Робота з відновленням слів.

Слайд 23. Віднови слова, на які впали краплинки.

 

Творче завдання.

Слайд 24. Склади із запропонованих слів речення і запиши його.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 25. Online завдання.

 

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні